Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Analýza ČEZ: Akvizice Slovenských elektrární

Analýza ČEZ: Akvizice Slovenských elektrární

15.9.2004 14:47
Autor: 

Privatizační komise doporučila italskou společnost Enel jako vítěze tendru na privatizaci Slovenských elektární (SE). Enel podal nejvyšší nabídku, a to 840 mil. EUR za 66% podíl v SE. ČEZ skončil na druhém místě s částkou 691 mil. EUR a konsorcium RAO UES International/OstElektra podaly nabídku na 458 mil. EUR. Slovenský ministr hospodářství Pavol Rusko uvedl, že je spokojený s doporučením na vítěze tendru a pouze pokud by našel závažné nedostatky v nabídce vítěze, zvážil by změnu v pořadí. Rusko dále dodal, že podá své doporučení vládě pro konečné rozhodnutí 29. srpna nebo 6. října. Zatímco slovenská vláda může doporučení ignorovat a vybrat jiného vítěze tendru, domníváme se, že ČEZ nyní podíl v SE nezíská. Zvážíme-li velikost nabídkek a dostupné informace o jejich struktuře, hodnotíme pravděpodobný neúspěch ČEZu v tednru jako pozitivní faktor pro další vývoj ceny jeho akcií.

Analytici Patria Finance v současné době ponechávají akcie ČEZ bez investičního doporučení a cílové ceny, tzv. "under review".

Analýzu ČEZ - akvizice Slovenských elektrární naleznou klienti VIP Patria v anglické verzi ZDE, zkrácená česká verze je k dispozici tamtéž.


Váš názor
 • Zkrávená analýza mistrovským kouskem
  15.9.2004 15:23

  Bohužel nejsem klientem VIP Patria. Zkrávená česká verze bude jistě dosavadním vrcholem analytických snah. Prosím tedy za neklienty - uveřejněte pro nás alespoň zkrvavenou verzi. Předem díky.
  Petr Kučera
  • Váš názor byl zrušen
   15.9.2004 15:50

   Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
   lll
   • Uvažuji o spolupráci
    15.9.2004 16:22

    s vaší firmou. V této souvislosti bych samozřejmě rád věděl, v jakých záležitostech je Patria napadána. Pro všechno důvod existuje, i když je možné, že Patria nezavdává žádné příčiny. Můžete mne i ostatní informovat o vašich zkušenostech? Zdravím!
    A. Vysoska
    • Re
     15.9.2004 16:53

     Vážený uživateli, velmi si vážíme Vašeho zájmu o společnost Patria. K vaší otázce. Diskusní fórum (názory) je určeno k diskusi mezi čtenáři, nikoliv k polemice s naší společností. Rušení názorů potom podléhá následujícím postupům: (1) každý zrušený názor je označen, (2) rušíme pouze ten názor, který obsahuje vulgarismy, cílené provokace nebo konkrétní útoky na autora nebo naší společnost. Stejně jako kterákoliv jiná firma si nemůžeme dovolit zobrazovat nepodložené, nefaktické a subjektivní názory, které Patrii poškozují. Názorové fórum by se totiž mohlo stát jednoduchým nástrojem naší konkurence, což samozřejmě nechceme. S úctou, tým Patria Online.
     Patria Online
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
Micron Technology Inc (11/18 Q1, Aft-mkt)
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
22:15FedEx Corp (11/18 Q2)