Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Patria vydala červnový přehled a výhled akciového trhu

    04.06.2004 17:52
    Autor: 

    Na stránkách Patria.cz nyní naleznete nový měsíční přehled akciového trhu, který je shrnutím květnového vývoje jednotlivých titulů na pražské burze a všech významných informací, které jej ovlivnily. Zároveň přehled obsahuje výhled pro akciový trh na červen. Z obsahu:

    Český akciový trh v květnu meziměsíčně ztratil 3,9 %, měřeno indexem PX-50, který na konci měsíce uzavřel na hodnotě 786,5 bodu. Nejlikvidnější tituly obchodované v systému SPAD ztratily 3,8 %, index PX-50 tak uzavřel na 1 965,5 bodech. V dolarovém vyjádření indexy posílily o 1,0 %, resp. o 1,1 %.

    * Celkový objem obchodů na akciovém trhu posílil v květnu meziměsíčně o 2,8 % na 43,6 mld. Kč (1,68 mld. USD). Průměrný denní objem v květnu dosáhl 80 mil. USD oproti 74,3 mil. USD v dubnu a v porovnání s 12měsíčním denním průměrem 58,3 mil. USD.

    * Většina českých blue chip společností svolala své řádné valné hromady na červen, 17. června ji mají Komerční banka, ČEZ a Unipetrol, 24. června pokračuje Český Telecom a 29. června České radiokomunikace. Vedení ČEZu a Českého Telecomu navrhují dividendy 8 Kč resp. 17 Kč na akcii.

    * Další další zprávy týkající se privatizačních procesů v Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku se zřejmě objeví během června. Připomínáme, že slovenská vláda posunula termín podání závazných nabídek na privatizaci 66% státního podílu ve Slovenských elektrárnách na 21. července. Závazné nabídky na privatizaci bulharských distributorů elektřiny musí být podány do 9. července. ČEZ je rovněž jedním z pěti investorů, kteří projevili zájem o dva státní rumunské regionální distributory.

    * Upisovací cena primární emise akcií farmaceutické společnosti Zentiva by měla být známa začátkem června. Proces emise by údajně měl být ukončen do konce července. Vydáním emise akcií společnost zamýšlí získat cca 100 mil. USD a současní vlastníci akcií mohou prodat akcie až do výše 100 mil. USD.

    Jan Hájek, Patria Finance

    Další informace o akciích, analýzy a měsíční přehled ve formátu pdf naleznete ke stažení ZDE


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board