Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČEZ k myšlence o společném postupu MUS a ČEZ ve věci privatizace Severočeských dolů

24.03.2004 12:38
Autor: 

Vyjádření energetické společnosti ČEZ k včera prezentované myšlence pana ministra Urbana o společném postupu MUS a ČEZ ve věci privatizace Severočeských dolů - tisková zpráva

Trvalý zájem energetické společnosti ČEZ o určitou míru kontroly nad nejdůležitější vstupní surovinou pro výrobu elektřiny, tedy nad dodávkami hnědého uhlí, nejlépe vyjadřuje již současný zhruba 37% podíl ČEZ v Severočeských dolech (SD). ČEZ jej projevil i vstupem do soutěže o nabízený majoritní balík akcií SD, ve které mu nastavená kritéria neumožnila dále pokračovat.

„Jednali jsme proto s některými z ostatních účastníků tendru, kteří postoupili do užšího výběru, o možnostech další spolupráce. Jedním z těchto partnerů byla i skupina Appian a jedním z diskutovaných námětů byla i možnost společného postupu v tomto případě“, uvedl člen představenstva ČEZ Petr Vobořil.

Petr Vobořil pokračuje, “První úvahy na toto téma padly již v srpnu loňského roku, do soutěže jsme však šli každý sám. K diskusím jsme se vrátili poté, co se začala objevovat myšlenka zrušit tendr“.

Ladislav Kříž, tiskový mluvčí ČEZ, a. s.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu
13:38Bank of England drží sazby, varování před inflací ale trvá
12:20Apple a Intel spojují síly. Strategické partnerství má oživit americký polovodičový průmysl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y