Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Státní podpora k hypotečním úvěrům na bydlení od února klesne ... a další ekonomické zprávy

14.01.2004 11:14
Autor: 

ČSSD údajně couvla ze svého stanoviska ohledně budoucí deregulace nájemného a bude se podílet na přípravě zákona o nájemném, který bude více odpovídat požadavků koaličních partnerů. To by znamenalo průlom v dosavadní zákopové válce. Nicméně ČSSD trvá na maximálně desetiprocentním zvyšování nájmů ročně. (podrobněji ZDE)

Vláda se dnes bude zabývat zákonem o dluhopisovém programu vypracovaným ministerstvem financí. Podle návrhu by letos měly být emitovány státní dluhopisy za 103,6 mld. Kč. Zbytek letošního plánovaného rozpočtového deficitu by měly krýt dlouhodobé úvěry (9,9 mld. Kč) a čerpání z účtu stáních finančních aktiv (1,4 mld. Kč).

Ministerstvo pro místní rozvoj sdělilo, že státní podpora k hypotečním úvěrům pro lidi do 36 let na pořízení staršího bydlení od února klesne ze dvou procent na jedno procento. Důvodem je pokles tržních úrokových sazeb. (podrobněji ZDE)

Desetiletý plán výstavbu a modernizace silniční, dálniční a železniční sítě, který vláda schválila v roce 1999, se o čtyři roky prodlouží, sdělil ministr dopravy Milan Šimonovský. Realizace plánu je nyní podle ministra zhruba ve třetině.

Tržby deseti největších maloobchodních řetězců v ČR se loni zvýšily o 10,4 mld. Kč na 203 mld. Kč. Jejich tržní podíl dosáhl 53%.

Evropská komise se po několika týdnech dohadů nakonec rozhodla požádat Evropský soudní dvůr v Lucemburku, aby rozhodl, zda měla Rada ministrů právo udělit výjimku Německu a Francii a upustit od zahájení disciplinárního řízení za porušování rozpočtové disciplíny zakotvené v Paktu stability a růstu. Soud by měl rozhodnout ve zkráceném řízení do 6 měsíců.

Spotřebitelské ceny ve Francii v prosinci vzrostly o 0,1%, stejně jako v předchozích dvou měsících. Meziroční inflace ovšem zpomalila z listopadových 2,5% na 2,4%.

Prodej automobilů v Německu v loňském roce stagnoval na počtu 3,24 mil. Nových vozů. Asociace německého automobilového odvětví (VDA) letos očekává zvýšení prodeje o 3%.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data