Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

    Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

    13.11.2002 9:45
    Autor: 

    Ratingová agentura Moody's zvýšila hodnocení dlouhodobých devizových závazků u všech zemí kandidujících na členství v EU s výjimkou Malty a Kypru. Hodnocení dlouhodobých závazků v cizí měně se po včerejší změně rovnají hodnocením v domácí měně. Co se týče ČR byl rating dlouhodobých devizových závazků zvýšen o tři stupně z Baa1 na A3. S kurzem koruny však změna ratingu téměř nepohnula. (komentář ZDE)

    Moody's dále uvedla, že možná zlepší hodnocení čtyř českých bank. Agentura umístila ratingy vkladů a dluhů České spořitelny, Komerční banky, Československé obchodní banky a Živnostenské banky do režimu sledování s možností zvýšení. (komentář ZDE)

    Günter Verheugen, evropský komisař pro rozšíření, včera uvedl, že EU pravděpodobně nebude připravena přijmout 10 kandidátských zemí již v lednu 2004. Evropská komise by měla v průběhu několika dní oznámit navrhované datum přijetí kandidátů. Podle Verheugena to ale nebude později než v červnu 2004. (komentář ZDE)

    Indikátor ekonomických očekávání v Německu institutu ZEW se v listopadu opět prudce propadl. Po říjnovém propadu o 16 bodů se tentokrát snížil o dalších 19,2 bodu na hodnotu 4,2. ZEW index pro celou eurozónu klesl o 10,1 bodu na 24,2 bodu. (komentář ZDE)

    Slovenské maloobchodní tržby v září meziročně o jedno procento klesly po srpnovém jednoprocentním růstu.

    Maďarská inflace se v říjnu zvýšila na 4,9% z předchozích 4,6% poté, co spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,6%.

    Růst řecké ekonomiky se ve 3. čtvrtletí meziročně zpomalil na 3,4% z 4,0% ve 2. čtvrtletí.

    Irácký parlament jednomyslně odhlasoval odmítnutí rezoluce OSN o odzbrojení země, kterou Rada bezpečnosti přijala v pátek. Cena ropy v Londýně v reakci na rostoucí nebezpečí konfliktu v Zálivu vzrostla zhruba o třicet centů až na 24 USD za barel. (komentář ZDE)

    Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

    David Marek

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data