Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

04.10.2002 9:38
Autor: 

Ministr bez portfeje Vladimír Mlynář včera uvedl, že Česká pošta se v tomto volebním období privatizovat nebude. Vláda však pravděpodobně dokončí přechod České pošty na akciovou společnost.

Město Praha prodá svůj 34procenntí podíl ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace jejímu majoritnímu vlastníkovi Vivendi Water. Město by za svůj podíl mělo obdržet 880 mil. Kč.

Prezidium Fondu národního majetku včera opět nezvolila nového šéfa fondu, protože vzhledem k počtu přítomných členů nebylo usnášeníschopné. Vzhledem k této situaci se ministr financí Bohuslav Sobotka rozhodl na nejbližším zasedání vlády navrhnout odvolání prezidia FNM a jmenování nového.

Podle ministerstva průmyslu a obchodu by české hutě neměly utrpět nedávno zavedenými kvótami na dovoz oceli do zemí Evropské unie. Ochranná opatření budou průběžně liberalizována zvyšováním kvót o 5% ročně a současným snižováním dodatečného cla o 10%.

Slabost západoevropské ekonomiky doléhá i na maďarskou ekonomiku. Běžný účet se v srpnu propadl do deficitu 74 mil. euro. Srpnová hodnota je tak poprvé po šesti letech záporná. Zatímco vývoz brzdí slabá vnější poptávka, dovoz stimuluje velmi rychlý růst mezd zejména ve státní sféře.

Hospodářské vyhlídky Francie se zhoršují. Vláda snížila své odhady mezičtvrtletního růstu HDP ve třetím a čtvrtém čtvrtletí letošního roku na 0,4%. Až dosud pro oba kvartály počítala s růstem o 0,7%.

Sektoru služeb v USA se září dařilo opět o něco lépe. ISM index pro tento sektor vzrostl na 53,9 bodu z 50,9 bodu v srpnu. Údaje z trhu práce jsou však méně optimistické. Počet žadatelů o dávky v nezaměstnanosti se tento týden opět zvýšil.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Victoria's Secret & Co (10/25 Q3, Bef-mkt)