Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

30.09.2002 9:39
Autor: 

Náměstkyně ministra financí Yvona Legierská uvedla, že ministerstvo financí letos předloží vládě ke schválení pouze návrh na změnu spotřebních daní z tabákových výrobků a lihu. Návrhy změn sazeb daně z přidané hodnoty a přímých daní budou vycházet až z nové koncepce daňové politiky vlády, jež bude součástí čtyřletého rozpočtového výhledu.

Podle viceguvernér ČNB Luďka Niedermayera ohrožují vysoké schodky veřejných rozpočtů plánované přijetí eura v roce 2007. Dodal, že průtahy s fiskálními reformami mohou nejen ohrozit rychlé přijetí eura, ale také podlomit dlouhodobé ekonomické vyhlídky.

ČR zítra neuzavře při jednání s Evropskou unií kapitolu hospodářská soutěž, protože Belgie , Velká Británie a Lucembursko si vyžádaly delší čas na prostudování návrhu Evropské komise týkající se uzavření této kapitoly. ČR tak zůstane z 25 uzavřenými kapitoly poslední mezi kandidátskými zeměmi první vlny.

Spotřebitelská důvěra v USA, měřená michiganskou univerzitou, se po čtvrté v řadě snížila. V září hodnota indikátoru klesla na 86,1 bodu z 87,6 bodu v srpnu.

Ekonomika USA přesto roste. Podle revidovaných údajů HDP ve 2. čtvrtletí vzrostl o 0,3% ve srovnání s předchozím čtvrtletím, meziročně se HDP zvýšil o 2,2%. Předchozí data hovořila o růstu o 2,1%.

Revize vylepšila také britská data. Mezičtvrtletí růst HDP ve 2. čtvrtletí sice zůstal na 0,6%, meziroční tempo růstu však bylo poopraveno na 1,3% z předchozích 1,2%.

Nezaměstnanost ve Francii se v srpnu sice o 1 tis. osob snížila, vzhledem k velikosti tamního trhu práce, to však znamená stagnaci míry nezaměstnanosti na 9,0% (po sezónním očištění).

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2026
5:52AI boom dělá z pamětí nedostatkové zboží. Nůžky mezi výherci a poraženými se rychle rozevírají
17.05.2026
14:56Proč v USA reagují trhy na AI jinak než v Evropě?
9:00Víkendář: Bude to s AI a trhem práce podobné, jako s předchozími technologiemi?
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data