Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
 Příliv kapitálu na asijské trhy pokračuje

Příliv kapitálu na asijské trhy pokračuje

26.04.2007 8:59
Autor: Peter Fedorik, Patria Online

Asijské tituly včera vzrostly nejvíce za poslední týden. Pozitivní nálada investorů byla podpořena hlavně společnostmi Honda Motor Co. (+2,0 %) ,Shenzen Development Bank Co. (+4,5 %) Industrial & Commercial Bank (+2,6 %) a Qualcomm Inc. (+2,2 %), které všechny reportovaly lepší výsledky za 1. čtvrtletí než se předpokládalo.

Zájem investorů se včera soustředil i na sektor těžařských společností. Ceny ropy (+2,0 %) a většiny komodit, hlavně však futures na měď (+0,5 %) a zinek (+0,5 %), opět stoupaly a potvrdily tak sílu současných tržních cen. Většina společností v sektoru mírně přidávala na čele s BHP Billington (+1,3 %), JiangXi Copper Co. (+0,9), PetroChina Co. (1,7 %), Santos Ltd. (+2,0 %) a PTT Plc. (1,9 %).

Největší propady v regionu zaznamenaly japonské společnosti poskytující spotřebitelské půjčky. Promise Co., třetí největší věřitel, spadl o 11 % vzhledem k výsledkům za 1. čtvrtletí. Acom Co., jednička mezi japonskými věřiteli, ztratil 7 % a Aiful Corp., jejich další konkurent, zaznamenal propad o 8,8 %.

Celkově však MSCI Asia-Pacific vzrostl o 0,8 %, což je největší denní nárůst od 18. dubna. Japonský Nikkei 225 Stock Average vyrostl o 1,3 %. Další benchmarky v regionu také rostly a v Číně, Indonésii a Jižní Koreji dosáhly na rekordní hodnoty. V Malajsii byly trhy z důvodů korunování krále uzavřeny.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů
14:25Dluhopisy pod tlakem. Výnosy v USA i Japonsku na víceletých maximech  
12:03Úvod týdne trhům kazí dražší ropa a Japonsko  
11:08Varovný signál z Číny. Dubnová data zklamala napříč sektory, nerovnováha se prohlubuje  
9:12Rozbřesk: Česko vládne evropské nezaměstnanosti. Ale je to opravdu důvod k oslavě?
8:51Ropa nad 110 dolary, futures v rudém. Po summitu USA-Čína se pozornost vrací k Íránu  
5:52AI boom dělá z pamětí nedostatkové zboží. Nůžky mezi výherci a poraženými se rychle rozevírají
17.05.2026
14:56Proč v USA reagují trhy na AI jinak než v Evropě?
9:00Víkendář: Bude to s AI a trhem práce podobné, jako s předchozími technologiemi?
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně