Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ127512760,00
KB11571158-0,60
PKN94,1794,2-1,44
Msft1,78
Nokia5,2725,2780,61
IBM-0,42
Mercedes-Benz Group AG58,2458,251,29
PFE-0,04
27.11.2025 14:30:57
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.11.2025
Renault Usnp ADR (US Other OTC (Pink Sheets))
Závěr k 26.11.2025 Změna (%) Změna (USD) Objem obchodů (ks)
7,94 -0,94 -0,08 15 529
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 13.10.2025
12:52V Londýně dnes začíná soudní spor kvůli podvodům při testování emisí výfukových plynů. Jde o nejnovější kapitolu ve skandálu označovaném dieselgate, v němž přední světové automobilky čelí obvinění, že jejich auta mohou za použití speciálního softwaru vykazovat za testovacích podmínek nižší naměřené emise škodlivých plynů. Pětice automobilek Mercedes, Ford, Peugeot/Citroën, Renault a Nissan veškerá obvinění odmítá (ČTK)
 01.10.2025
12:58Elektromobily značek Leapmotor a Dacia vyráběné v Číně a dovážené do Evropské unie se v Itálii díky vládním dotacím prodávají levněji než luxusní jízdní kola. Napsal to server Automotive News. Obě značky ode dneška těží z nového programu šrotovného, jehož cílem je dostat ze silnic auta s vysokými emisemi starší deseti let. Dacia patří do francouzské skupiny Renault, Leapmotor do italsko-americké skupiny Stellantis (ČTK)
 23.09.2025
16:25Čínské automobilky v Evropě v srpnu zvýšily prodej meziročně o 121 procent. Mají tržní podíl 5,5 procenta a předstihly evropské výrobce Audi a Renault (ČTK)
 19.09.2025
13:08

Renault - Beren

......  
 02.09.2025
12:10

Renault - Jeffe

......  
8:01Novou generální ředitelkou automobilky Dacia se stala Katrin Adtová, bývalá viceprezidentka automobilky Mercedes-Benz. Ve funkci nahradila Denise Le Vota, který společnost opouští. Výměna na postu ředitele je součástí reorganizace manažerského týmu automobilové skupiny Renault, do které Dacia patří, pod vedením nového generálního ředitele Françoise Provosta (ČTK)
 01.09.2025
13:25Francouzská automobilka Renault oznámila, že do čela své nízkonákladové značky Dacia jmenovala Katrin Adt, bývalou viceprezidentku Mercedes-Benz. Tento krok je součástí širší restrukturalizace vedení pod novým generálním ředitelem Francoisem Provostem (Reuters) (Reuters)
 29.08.2025
14:22

Renault - Citig

......  
 01.08.2025
11:25

Renault - Deuts

......  
 31.07.2025
8:14Francouzská automobilka Renault jmenovala novým výkonným ředitelem Françoise Provosta, který dosud řídil její nákupní aktivity. Sedmapadesátiletý Francouz nastupuje do čela Renaultu v době, kdy se firma potýká s rostoucí konkurencí a slabou poptávkou (ČTK)
 23.07.2025
11:50

Renault - Citig

......  
 17.07.2025
8:16

Akcie francouzského výrobce automobilů Renault se včera propadly o více než 18 procent v reakci na překvapivé oznámení o zhoršení celoročního výhledu. Cena akcií Renaultu tak sestoupila na nejnižší úroveň za rok a půl, uvedla agentura Reuters. K poklesu se přidaly také akcie dalších evropských automobilek, včetně německého koncernu Volkswagen

(ČTK)
 16.07.2025
12:36

Renault - Deuts

......  
 20.06.2025
9:45

Vzhledem ke konkurenci čínských automobilek lobbuje Stellantis a Renault za vytvoření nové, méně regulované kategorie malých aut, která by tak mohla být levnější

(Reuters)
 16.06.2025
13:39Japonský výrobce automobilů Nissan Motor plánuje snížit svůj podíl ve francouzském partnerovi Renault. Japonskému listu Nikkei to řekl šéf podniku Ivan Espinosa. Informace o plánovaném snížení podílu přišla krátce po zprávě, že se šéf Renaultu Luca de Meo rozhodl odejít z funkce (ČTK)
8:41Výkonný ředitel francouzské automobilky Renault Luca de Meo se rozhodl odstoupit z funkce. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Podle listu Le Figaro by se měl de Meo stát šéfem francouzského výrobce luxusního zboží Kering, který vlastní například značky Gucci a Yves Saint Laurent (ČTK)
 09.06.2025
8:22Francouzské ministerstvo obrany jedná s tamní automobilkou Renault o možné výrobě dronů (ČTK)
 04.06.2025
9:22Na římském letišti Fiumicino bylo uvedeno do provozu největší italské úložiště energie, které využívá použité baterie z elektromobilů. Cílem projektu je pomoci letišti snížit uhlíkovou stopu a zefektivnit využívání obnovitelné energie. Systém s názvem Pioneer vyvinuly energetická firma Enel a letištní společnost ADR a podle prohlášení firem je to jedno z největších zařízení svého druhu v Evropě (ČTK)
 13.05.2025
11:14

Renault uvedl, že zisk Nissanu za 4Q bude mít negativní efekt do výsledků Renaultu za 1Q ve výši čisté ztráty 2,2 mld. EUR

(Bloomberg)
 24.04.2025
12:17Francouzský výrobce automobilů Renault v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil celosvětový prodej o 2,9 procenta na 564.980 vozů. Firma o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Finanční ředitel podniku Duncan Minto podle agentury Reuters na setkání s novináři upozornil, že Renault se nepotýká s přímými dopady cel amerického prezidenta Donalda Trumpa, protože nepůsobí na trhu ve Spojených státech. Dodal nicméně, že automobilka hodlá kvůli nejistým ekonomickým podmínkám přikročit k dodatečným úsporným opatřením (ČTK)
 04.03.2025
10:57

Renault - Barcl

......  
 25.02.2025
10:16

Renault - Jeffe

......  
 24.02.2025
11:41

Renault - Bere

......  
 21.02.2025
12:12Rumunská automobilka Dacia se chystá poprvé v Evropě vyrábět elektrickou verzi svého vozu, řekl podle médií šéf mateřské společnosti Renault Luca de Meo. Minivůz bude stát méně než 18.000 eur (450.000 Kč) a konkurovat bude levným elektromobilům z Číny, napsal server Automotive News Europe (ČTK)
11:42

Renault - HSBC

......  
 20.02.2025
8:31

Renault dosáhl loni provozní marže 7,6 % proti 7,9 % v předchozím roce (odhad trhu 7,74 %). Letos očekává provozní marži minimálně 7 %

(Bloomberg)
 22.01.2025
13:03

Renault - Beren

......  
 21.01.2025
9:10

Renault jmenoval Duncana Minto novým CFO, nahradí Thierryho Piéton

(Bloomberg)
 10.01.2025
14:45Evropský titul Auto roku 2025 získal elektromobil Renault 5 /Alpine A290. Zvítězil mezi 42 nominovanými novinkami letošního roku. Ve finálovém hlasování odborné poroty předstihl vozy Alfa Romeo Junior, Citroën C3/ë-C3, Cupra Terramar, Dacia Duster, Hyundai Inster a Kia EV3. Vyplývá to z dnešního hlasování 60členné poroty (ČTK)

Zpravodajství Renault Usnp ADR
Evropští výrobci aut míří k oživení. Rok 2026 může být zlomový
05.11.2025 6:41
Evropští výrobci automobilů se po náročném roce začínají dívat do budoucna s větším optimismem. Analytici očekávají, že restrukturalizační plány, úsporná opatření a nové dotace na elektromobily vytvoří prostor pro růst jejich zisků od roku 2026.
Kering snižuje zadlužení, kosmetickou divizi prodá L´Oréalu za 4 miliardy eur
20.10.2025 10:33
Francouzská skupina Kering, která je majitelem italské módní značky Gucci, prodává za čtyři miliardy eur (97 miliard Kč) svou kosmetickou divizi pařížské firmě L'Oréal.
Výkup ČEZ jako strategická priorita, snížený rating Francie a prodej kosmetiky Keringu do L'Orealu
20.10.2025 8:48
Evropská komise zamítla stížnost minoritních akcionářů ČEZ na mimořádnou daň, zatímco výkup akcií ČEZ zůstává podle Havlíčka strategickou prioritou. Barclays zvýšila cílovou cenu pro Erste Bank.
PODCAST Týdenní výhled: Politické krize, růst AMD i záhadná Tesla
06.10.2025 16:34
Americký shutdown, francouzská politická nejistota, první premiérka v Japonsku, povolební vyjednávání v Česku i obří kontrakt AMD s OpenAI. Události tohoto týdne rozebírá v podcastu Týdenní výhled analytik Patria Finance Branislav Soták a Gabriela Rainová.
ANO raději preferuje koalici s Motoristy, Colt CZ mění vedení a OpenAI nejhodnotnějším startupem světa
02.10.2025 8:46
Místopředseda ANO Karel Havlíček odmítá spolupráci s SPD a Stačilo!, zatímco Andrej Babiš usiluje o jednobarevnou vládu. OpenAI se stává nejhodnotnějším startupem světa.
V Porsche či BMW zjistili, že luxusní elektromobily netáhnou. A tak couvají
30.09.2025 14:42
Porsche, BMW či Mercedes. Výrobci luxusních automobilů čelí nemalému problému: bohatou klientelu se jim nedaří přesvědčit k přechodu z aut se spalovacím motorem na elektromobily.

Monitoring médií
Ve čtvrtém kvartálu letošního roku připravují divize Silnice a divize Technologie společnosti OHLA ŽS, a.s., dokončení a předání tunelových objektů včetně kompletního technologického vybavení, které jsou součástí výstavby dálnice D1 Hubová–Ivachnová na Slovensku.
Dobrý den. Dámy a pánové, vítejte u dalšího dílu našeho podcastu Moneny Maker Hedge. Já jsem Ondřej Holcman, já jsem Luboš Krejt a spolu s námi je tu Michal Semotan z &T investiční společnosti a Filip Kejla z nektl.
Anotace:{[p class="anot2017"]} Škoda Auto patří letos mezi největší hvězdy evropského automobilového trhu. Drží se mezi nejprodávanějšími značkami vůbec a patří i k nejvýdělečnějším mainstreamovým výrobcům.
Fascinuje mě, když sedím nad čistým papírem, vznikne nápad, který se promění v technický projekt, a pak přede mnou začne růst skutečná stavba. To je úžasný okamžik, kdy mám pocit, že se mi rodí dítě, říká Petr Kolář, který patří k nejžádanějším českým architektům a je jedním ze zakladatelů studia ADR.
Anotace:{[p class="anot2017"]} Až tři roky vězení hrozí řidiči dodávky za agresivní reakci. K incidentu mezi řidičem osobního vozidla BMW a posádkou bílé dodávky Renault Trafic došlo v září v podvečerních hodinách u řadových garáží v Nádražní ulici v České Skalici.
ČRo - Hradec Králové: Odpolední vysílání 15:30
mluvčí 1, -------------------- Pustit kdykoliv chcete. mluvčí 2, -------------------- A stejný trend platí i pro Českou televizi. mluvčí 1, -------------------- Platí, potvrzuje to programový ředitel a zástupce generálního ředitele České televize Milan Fridrich.
Investoři berou formuli 1 útokem: Průměrná hodnota týmů vystřelila na 3,6 miliardy dolarů, ty nejlepší zastiňují i giganty z NFL a NBA. Když minulý týden prosákla zpráva, že Toto Wolff, miliardář a principál stáje Mercedes, jehož profil jsme přinesli před dvěma roky, vede pokročilá jednání o prodeji menšinového podílu spoluzakladateli společnosti CrowdStrike Georgi Kurtzovi, byl to dosud nejjasnější signál, že královna motorsportu přeřadila na zcela novou finanční rychlost.
Královéhradečtí dopravní policisté se v minulém týdnu připojili ke speciální dopravně bezpečnostní akci zaměřené na kontrolu nákladní dopravy pod záštitou mezinárodní organizace ROADPOL, která pořádá celoevropské dopravní akce, jejichž cílem je.