Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Singer (ČNB): ČNB udělá vše pro to, aby zrychlení inflace zůstalo jen epizodou

Singer (ČNB): ČNB udělá vše pro to, aby zrychlení inflace zůstalo jen epizodou

17.01.2008 9:03
Autor: 

ČNB učiní vše pro to, aby právě probíhající dočasné zrychlení inflace zůstalo pouhou epizodou omezenou na rok 2008, a samozřejmě také, aby cena za toto udržení zůstala v rozumných mezích. Uvedl to viceguvernér ČNB Miroslav Singer v článku uveřejněném v časopisu Ekonom. „Přesto však nelze doufat, že tak, jako tomu bylo před rokem či dvěma, peníze u nás i v budoucnu budou ,téměř zadarmo´,“ dodal Singer.

(Zdroj: Ekonom)


Váš názor
  • Budu drzet palce,
    17.01.2008 10:54

    aby se to podarilo. Je ale nutne si rict, co se cim mysli, aby bylo mozne posoudit, jake jsou sance. Nerad pouzivam termin inflace, protoze jeho vyznam se behem minuleho stoleti zmenil. Radeji bych od sebe oddelil dva pojmy. Cenovy index a penezni zasoba. Budu drzet palce, aby se podarilo omezit rust mnozstvi penez v ekonomice. Bohuzel nemohu doufat, ze se tim podari omezit rust cen. I kdyz se podari udrzet mnozstvi penez, budou temer vsechny ceny (v relaci k cene lidske prace) rust, protoze ekonomika vstupuje do faze ubytku zdroju, hlavne energetickych surovin. Tim dojde nutne ke snizeni hranice produkcnich moznosti. Pritom lidi je stale vice. Omlouvam se za takhle pesimistickou prepoved. Paradoxne by utlum ekonomiky z duvodu financni krize mohl byt pro ekonomiku dlouhodobe prinosny, protoze by se mohl snizit akutni nesoulad mezi spotrebou a produkci a mohl by tak byt ziskan potrebny cas a usetreny hmotne zdroje pro nutnou restrukturalizaci svetove ekonomiky. To jsme ale asi zameditoval prilis daleko. Ridit svetovou ekonomiku me nikdo nenecha.
    Zdenek
  • tak
    17.01.2008 9:08

    to jsou slova do pranice :-). Nevím, možná by měl Singer zhubnout :-).
    TK
    • Re: tak
      17.01.2008 10:36

      Já mu věřím, kdo jiný by měl kočírovat inflaci když naše vláda je tak neschopná a zbabělá.
      Pavel Petr
      •  
        17.01.2008 12:45

        Je vidět Petře, že tomu rozumíš.????
        V.Schuster
        •  
          17.02.2008 11:01

          Petr tomu asi nerozumi, ale popravde receno nazor zdenka mi od druhe poloviny prijde tey nesrozumitelny
          Jitka
Aktuální komentáře
27.02.2026
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií
13:50Puma za loňský rok vykázala ztrátu 357 milionů eur, zrušila dividendu
13:21Roubini: Nové technologie budou výrazně zvyšovat růst. Ale Warsh se mýlí, protože sazby to táhne nahoru, ne dolů
12:29Britský Rolls Royce plánuje obří program odkupu akcií, akcie vyskočily o 8 %
11:44Jakub Blaha: Nvidia překvapila silným výhledem, trh však zůstává opatrný  
11:14Není software jako software, AI a vibe coding nenahradí všechno
10:12Stellantis loni kvůli elektromobilům vykázal rekordní ztrátu 22,3 miliardy eur
9:16Erste doručila rekordní kvartál i silný výhled. Značná část optimismu je ale už v ceně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Acerinox SA (12/25 Q4)
Frontline PLC (12/25 Q4, Bef-mkt)
6:30Holcim AG (12/25 Q4)
7:00BASF SE (12/25 Q4)