Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obava z masivního přílivu nových emisí stáhla dolů ceny amerických dluhopisů... a další zprávy z trhů dluhopisů

Obava z masivního přílivu nových emisí stáhla dolů ceny amerických dluhopisů... a další zprávy z trhů dluhopisů

16.2.2009 10:41
Autor: 

Americké dluhopisy koncem týdne ztrácely a výnosová křivka zestrměla, když výnosy na delším konci křivky vzrostly až o 10 bps. Důvodem poklesu cen byly obavy z masového přílivu nových emisí, které se očekávají po schválení balíčku na podporu ekonomiky. Cenám nepomohlo ani prohlášení představitelů čínské centrální banky, že nákup Treasuries není jedinou možností, jak reagovat na přebytky zahraničního obchodu.
Dnešek je v USA svátek a trhy jsou zavřeny.

Evropské dluhopisy v pátek sledovaly vývoj na amerických trzích a rovněž ztrácely. Jejich pokles resp. růst výnosů byl ale omezen slabými daty eurozóny. Pokles HDP eurozóny a zvláště Německa v posledním čtvrtletí 08 (-2,1 % q/q a 1,7 % y/y) není nijak povzbuzující. Výnosová křivka pak celkově zestrměla, i když výnosy přidaly jen do 2,5 bps.
 
Ani v Evropě nejsou dnes zveřejněny nové statistiky. Výsledek zasedání G7 podle očekávání nepřinesl žádné novinky, páteční pokles HDP a nižší futures na akcie by ale mohly znovu vzbudit zájem o dluhopisy zvláště na kratším konci kvůli očekávanému dalšímu snižování sazeb.

České dluhopisy při nadprůměrných objemech obchodů ztrácely a výnosová křivka zploštěla. Trh věnoval jen malou pozornost prvnímu odhadu HDP za čtvrté čtvrtletí, který vykázal sice meziroční nárůst 1 %, samotné čtvrtletí znamenalo ale již pokles. Hlavním impulzem tak byl zřejmě záznam z jednání Bankovní rady z 5.2., kde bankéři naznačili možnost ukončení cyklu snižování sazeb a zdůraznili i obavy ze slábnoucí koruny.
 
Dnešní stavební výroba nebude mít žádný vliv. Slabá koruna a obavy z vývoje zemí středoevropského regiónu pak dnes sotva zvýší zájem o české dluhopisy, zvláště když na středu se připravuje aukce osmiletého papíru s proměnlivou sazbou v objemu 10 mld. .
 
(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • pro PS
    16.2.2009 11:13

    tak a je to tady .... včera jsme o tom diskutovali. Ted jde o to, kam až to slítne, a jestli se naopak na to konto fondy nezačnou zajímat o akcie ...
    Muff
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
AvalonBay Communities Inc (09/16 Q3, Aft-mkt)
Luxottica Group SpA (09/16 Q3)
1:50JP - Zahraniční obchod, mld. JPY
2:30JP - PMI v průmyslu
7:00Koninklijke Philips NV (09/16 Q3)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
12:55VF Corp (09/16 Q3)
13:30Kimberly-Clark Corp (09/16 Q3)
13:30Sandvik AB (09/16 Q3)
13:30T-Mobile US Inc (09/16 Q3)
22:05Visa Inc (09/16 Q4)