Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Chrysler opět uvažuje o spojení s GM

Chrysler opět uvažuje o spojení s GM

20.2.2009 11:35
Autor: Redakce, Patria.cz

Automobilka Chrysler (27 USD, 0,40%) LLC by mohla sdělit zvláštnímu úřadu, který ustavil prezident Barack Obama s cílem prosazovat restrukturalizaci automobilového průmyslu, že nejlepší cestou pro záchranu společnosti bude spojení s druhou největší světovou automobilkou General Motors Corp. Zvažovanou dohodu o fúzi přitom již obě společnosti dříve prohlásily za mrtvou.

Chrysler, který se stejně jako GM (2 USD, -2,91%) opírá o vládní finanční podporu, navrhuje nové posouzení spojení v naději, že úřad pro restrukturalizaci automobilového průmyslu, který dnes poprvé zasedne, tento „nucený sňatek“ prosadí, uvedl pro agenturu Bloombeg Brian Johnson, analytik Barclays (96 GBp, -5,44%) Capital.

“Nedokáži si představit, že by do toho GM šlo aniž by k tomu bylo donuceno vládou, ale možnost to je,“ komentovala informaci Kimberly Rodriguez, ředitelka konzultační společnosti Grant Thornton LLP.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 •  
  20.2.2009 13:08

  Zkrachovalci všech zemí, spojte se !!
  HonzaH
 •  
  20.2.2009 11:45

  Vizionář doporučuje v této těžké době se spojit a jakmile se situace uklidní, tak se zase rozpojit. Platí to i pro banky. Tím se dosáhne rychleji stabilizace atd.
  Vizionář
  •  
   20.2.2009 12:19

   Napřed pospojovat, a pak , když to bude nutné finančně pomoci. Takto by to mělo být levnější a efektivnější. Jinak hrozí, že bude pokračovat lavinovitý efekt.
   Vizionář
   •  
    20.2.2009 14:15

    Udělat spojení a pak teprve oznámit - trhy si to nějak přeberou. Jenže si všichni navykli nejprve pustit udičku do éteru, jak ji okolí přijme. Takže v poslední době je vidět markantní snaha prezentovat korporátní výsledky s minimální odchylkou od očekávání analytiků... Nicméně ohledně Chrysler&GM - prodeje jejich aut spadly v lednu 2009 na 50% ledna´08. To nelze přežít, když obrat k lepšímu je v nedohlednu a výsledek všech ostatních významných konkurentů není na americkém trhu tak strašný. Spojením lze konec oddálit a pokusit se najít partnera. Jeden partner už byl, Daimler, a velmi tvrdě na partnerství prodělal. Rozhodne politika, partneři taky šetří.
    Mudrc
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data