Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sanofi ovládá 96,8 % Zentivy

Sanofi ovládá 96,8 % Zentivy

12.03.2009 8:32
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy společnosti Sanofi-aventis:

• Sanofi-aventis vlastní přibližně 96,8% podíl na základním kapitálu

• Sanofi-aventis má v úmyslu zahájit proces vytěsnění minoritních akcionářů


Paříž, Francie - 12. března 2009 - Sanofi-aventis (EURONEXT : SAN a NYSE : SNY) dnes oznámila, že v návaznosti na vypořádání dobrovolné nabídky převzetí společnosti Zentiva N.V., sanofi-aventis Europe se stala vlastníkem přibližně 96,8% podílu na základním kapitálu společnosti Zentiva N.V. V rámci nabídky převzetí došlo k odkoupení více než 27,7 milionu akcií, včetně přibližně tři sta dvaceti tisíc akcií ve formě globálních depozitních akcií, a další akcie byly získány následně po uplynutí doby závaznosti nabídky převzetí.

Podíl společnost sanofi-aventis Europe na společnosti Zentiva N.V. splňuje zákonnou hranici 95 % pro zahájení procesu vytěsnění (uitkoopprocedure) zbývajících minoritních akcionářů v souladu s příslušnými ustanoveními holandského práva. Společnost sanofi-aventis má v úmyslu zahájit tento proces v nejbližší budoucnosti.

V této souvislosti Chris Viehbacher, generální ředitel sanofi-aventis uvedl: „Jsem osobně velmi potěšen, že mohu oznámit úspěšné zakončení naší nabídky na převzetí Zentivy a těším se, že uvítám zaměstnance Zentivy ve skupině sanofi-aventis. Zentiva přináší rozsáhlé portfolio značkových generických léků a dostupných léčiv, jenž je dobře přizpůsobeno tržním změnám a potřebám pacientů v tomto regionu“.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2026
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y