Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva - Výsledky dnešní mimořádné valné hromady

Zentiva - Výsledky dnešní mimořádné valné hromady

2.4.2009 15:14
Autor: 

Následuje plné znění tiskové zprávy spolenčosti Zentiva

Praha, Londýn, 2. dubna 2009 - Zentiva N.V. (“Zentiva” nebo “Společnost”) s potěšením oznamuje, že se dnes v Amsterdamu uskutečnila její mimořádná valná hromada. Počet akcií zaregistrovaných na tuto mimořádnou valnou hromadu a na ní přítomných činil 9 486 663 akcií.

Na této mimořádné valné hromadě byla řádně přijata většinou přítomných hlasů následující rozhodnutí:

- Zprostit odpovědnosti pana Brada Wilsona, člena představenstva kategorie B, ve vztahu k výkonu jeho povinností do data jeho rezignace (tj. dne 2. dubna 2009).


- Zprostit odpovědnosti pana Johannese Scholtse, člena představenstva kategorie B, ve vztahu k výkonu jeho povinností do data jeho rezignace (tj. dne 2. dubna 2009).


- Zprostit odpovědnosti pana Jean-Michela Levyho, člena představenstva kategorie B, ve vztahu k výkonu jeho povinností do data jeho rezignace (tj. dne 2. dubna 2009).


- Jmenovat paní Laurence Debroux členkou představenstva kategorie B, a to pro období počínající 3. dubna 2009 a končící uplynutím dne, v němž se bude konat řádná valná hromada v roce 2013.


- Jmenovat pana Barta Filiuse členem představenstva kategorie B, a to pro období počínající 3. dubna 2009 a končící uplynutím dne, v němž se bude konat řádná valná hromada v roce 2013.


- Jmenovat paní Belén Garijo členkou představenstva kategorie B, a to pro období počínající 3. dubna 2009 a končící uplynutím dne, v němž se bude konat řádná valná hromada v roce 2013.


- Jmenovat pana Philippe Luscana členem představenstva kategorie B, a to pro období počínající 3. dubna 2009 a končící uplynutím dne, v němž se bude konat řádná valná hromada v roce 2013.


- Schválit kompenzaci pro paní Laurence Debroux, pana Barta Filiuse, paní Belén Garijo a pana Philippe Luscan, a to tak, jak doporučilo představenstvo na této mimořádné valné hromadě.


- Udělit představenstvu oprávnění rozhodovat o vydání akcií a/nebo udělení práv o upsání akcií, jejichž počet v současnosti nebo kdykoli v budoucnosti nepřevýší počet akcií tvořících autorizovaný základní kapitál Společnosti, a to po dobu pěti let od 21. května 2009.


- Udělit představenstvu oprávnění omezit nebo vyloučit jakákoli přednostní práva, na něž mají akcionáři nárok, v souvislosti s vydáním akcií či s udělením práva na upsání akcií, avšak pouze ve vztahu k akciím vydávaným na základě rozhodnutí představenstva, a to po dobu pěti let od 21. května 2009.


-Udělit představenstvu oprávnění nabýt vlastní akcie Společnosti (a) kdykoliv po dobu 18 měsíců od data této mimořádné valné hromady nebo do okamžiku ukončení obchodování akcií Společnosti na Burze cenných papírů Praha, jak je zmíněno dále v bodě (b), pokud tento nastane dříve, na akciových trzích nebo jiným způsobem za cenu pohybující se mezi nominální hodnotou akcie a nejvyšší cenou na trhu, která však nepřesáhne 1 150 , tj. cenu, kterou zaplatila společnost Sanofi-Aventis Europe v rámci své nabídky převzetí, a to až v počtu akcií tvořících akciový kapitál Společnosti, vždy však v souladu s příslušnými právními předpisy a stanovami Společnosti, a (b) kdykoliv po dobu 5 let od data ukončení obchodování akcií Společnosti na Burze cenných papírů Praha nabývat vlastní akcie Společnosti za cenu pohybující se mezi nominální hodnotou akcie a nejvyšší cenou na trhu, která však nepřesáhne 1 150 , tj. cenu, kterou zaplatila společnost Sanofi-Aventis Europe v rámci své nabídky převzetí, sníženou o dividendy, které Společnost do té doby vyplatila akcionářům od okamžiku dokončení nabídky převzetí, a dále o jakékoli částky z navrácení kapitálu, které akcionáři získali, a to až v počtu akcií tvořících akciový kapitál Společnosti, vždy však v souladu s příslušnými právními předpisy a stanovami Společnosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.5.2018
22:05I přes úvodní pokles se dnes Wall Street podařilo zavřít v zelené barvě
18:13Kdy skončí ropní giganti?
17:38Evropské banky pod tlakem - v hlavní roli Itálie! ČEZ -1,6%, USA v červeném
17:33Po negativním ránu se řada trhů stabilizuje, koruně zůstávají ztráty. Trump stále na scéně  
17:01Rusnok: Pomalejší růst koruny může otevřít dveře k rychlejšímu zvyšování sazeb
16:56Hrozí útok investičních „čelistí“. Jak na něj reagovat?
16:17Jak to bude s výplatou dividendy banky Moneta?
16:15Akcionáři Lowe's čekali horší scénář. Akcie rostou  
16:09Pražská burza, finanční trhy: Diskutujte s analytikem a makléřem Patrie 4. června v Liberci!
15:45EUC a.s.: Dluhopis VAR/22 - úroková sazba na druhé výnosové období
15:33Roboti v polích mohou znamenat potíže pro agrochemické giganty
13:48Soros projevil Tesle důvěru? Možná mu šlo o něco úplně jiného
13:29EK varovala ČR, že penzijní systém může ohrozit veřejné finance
12:57Evropská komise: ČR plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura
12:22Jak Sephora vybudovala impérium a přežila apokalypsu
11:08Nálada v eurozóně na 15-ti měsíčních minimech, je čeho se bát?
10:38VIG táhne PX nahoru. Výsledky posílají akcie o 0,96 % výš  
10:21Trump není spokojený a odnáší to i koruna. Optimismus z úvodu týdne je pryč  
9:43Americký Kongres uvolnil pravidla pro dozor nad bankami
9:17Rozbřesk: Koruna opět ztrácí půdu pod nohama

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC