Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HN: České hutě chtějí dotace kvůli krizi

HN: České hutě chtějí dotace kvůli krizi

07.04.2009 9:50
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Domácí hutní podniky, do kterých stát počátkem tisíciletí nalil miliardy korun, volají po dalších dotacích. Do loňska vysoce ziskové firmy chtějí, aby jim stát pomohl s financováním ekologických projektů, k nimž se zavázaly, uvádějí dnešní Hospodářské noviny (HN).

"Stát by měl dotovat ekologické akce zejména ve společnostech ArcelorMittal Ostrava, Třinecké železárny a Evraz Vítkovice Steel," píše se v prohlášení, které vydal odvětvový svat Hutnictví železa.

Tyto tři firmy mají v příštích třech letech vydat na odprášení pecí a dalších provozů přes čtyři miliardy korun. Pokud stát nepomůže, hrozí zpožďování těchto akcí.

Tuzemské hutě jsou podle místopředsedy Hutnictví železa Jaroslava Duška krizí těžce zasaženy, jejich zisky klesají. Hutní kapacity pracují nyní na 30 procent kapacity a zdroje na ekologické investice prostě chybějí, vysvětluje Dušek v dnešních HN.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data