Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SOS ORCO je připraveno jednat s managementem ORCO Property

SOS ORCO je připraveno jednat s managementem ORCO Property

10.4.2009 14:38
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy sdružení SOS Orco:

Praha (10. dubna 2009) – Sdružení SOS Orco odmítá vyjádření Jeana Francoise Otta, generálního ředitele společnosti ORCO Property Group. Podle jeho posledních slov by veřejnost mohla nabýt dojmu, že menšinoví akcionáři reagovali negativně na výzvu k zahájení jednání mezi oběma stranami. Taková informace je jednoznačně mylná.

Lidé z ORCO Property Group kontaktovali přípravný výbor SOS ORCO v době, kdy jeho hlavní představitel a nynější předseda sdružení Luboš Smrčka pobýval v zahraničí. Jeho reakce na navrhovanou možnost vzájemného jednání byla vstřícná.

SOS ORCO proto jasně deklaruje, že je připraveno s managementem společnosti jednat. „Některá prohlášení pana Otta ukazují, že se hodlá k akcionářům i nadále chovat povýšenecky z pozice ´otce zakladatele´ a nevnímá, že v současné době již nemá ve svém držení takový akciový podíl, který by mu umožňoval vykonávat efektivně vládu ve společnosti,“ uvedl předseda SOS ORCO Luboš Smrčka.

Sdružení menšinových akcionářů si je ovšem plně vědomo, že nemůže donutit management společnosti ORCO k diskusi o hospodaření firmy dříve, než na plánované valné hromadě. „Pan Ott stále hovoří o jakémsi restrukturalizačním plánu, který by se nemohl uskutečnit bez jeho účasti ve vedení firmy. Také se tváří, že je tento plán obecně známý investorům i akcionářům. V tom případě bychom se opravdu rádi seznámili s jeho detaily, neboť kusé informace ze sdělovacích prostředků nám neskládají dohromady nic, co by sneslo název plán,“ uvedl Luboš Smrčka.

V současnosti má sdružení stejně jako široká veřejnost k dispozici pouze velmi obecné a jednoduché představy šířené vedením společnosti o tom, že ORCO musí získat finanční stabilitu, zbavit se některých projektů či šetřit na nákladech. Takové kroky jsou jistě potřebné, obecné teze ovšem k záchraně firmy nepřispějí.

Podle Luboše Smrčky se z vyjádření pana Otta zdá, že se svými plány detailně seznámil akcionáře v Londýně i v Paříži. „Je možné, že pana Otta čeští akcionáři nezajímají. Ale měl by vnímat, že těžko může jednat s majiteli v Británii a ve Francii a Prahu zcela ignorovat. ORCO dosahuje třetiny svých tržeb z českého prostředí, od českých klientů a obchodních partnerů. Neúcta k českým akcionářům ukazuje i neúctu k českým klientům a obchodním partnerům,“ uvedl Luboš Smrčka.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data