Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Závěrečná aukce – nová součást harmonogramu obchodování na BCPP již v pondělí!

Závěrečná aukce – nová součást harmonogramu obchodování na BCPP již v pondělí!

7.5.2009 17:48
Autor: 

Závěr obchodování v systému SPAD a kontinuálním režimu (KOBOS) u příslušných cenných papírů bude od 11. května 2009 (včetně tohoto dne) uskutečňován prostřednictvím závěrečné aukce.

Závěr obchodování v KOBOSu se posune z 15:55 na 16:00, tak aby oba segmenty skončily ve stejném čase. Následovat bude závěrečná aukce, jejímž cílem je stanovení závěrečné ceny na základě aukčního systému. První fáze bude pětiminutová a pokud v jejím rámci nebude stanovena cena, bude následovat druhá, dvouminutová fáze.

Skupiny cenných papírů, u kterých bude probíhat závěrečná aukce, tvoří tituly ze segmentu SPAD, tj. AAA, CETV, ČEZ, ECM, ERSTE GROUP BANK, KOMERČNÍ BANKA, NWR, ORCO, PEGAS NONWOVENS, PHILIP MORRIS ČR, TELEFÓNIVA O2 C.R., UNIPETROL a VIG.

Tvůrci trhu jsou povinni účastnit se závěrečné aukce minimálně s počtem cenných papírů, který je roven lotu ve SPADu a příslušným maximálním povoleným rozpětím (např. u ČEZ tedy s 5 000 ks a rozpětím ve výši 12 Kč).

Středem povoleného rozpětí pro závěrečnou aukci bude kurz ze SPADu (aktuální střed povoleného rozpětí k ukončení otevřené fáze). Maximální možnou změnu závěrečného kurzu od otevíracího středu povoleného rozpětí stanoví Burzovní výbor pro burzovní obchody, aktuálně činí +/-10%.


Možnost účasti v závěrečné aukci pro klienta společnosti Patria Direct

Klient může zadávat a rušit pokyn v průběhu závěrečné aukce v kterékoli její fázi až do okamžiku jejího ukončení.

Během první fáze bude zveřejňován teoretický kurz, kumulovaný počet cenných papírů na straně nabídky a poptávky, teoretický převis a kód trhu. Pokud nebude během první fáze stanovena cena, následuje druhá fáze závěrečné aukce, ve které může dojít ke stanovení ceny na hranici stanového přípustného pásma nebo nestanovení ceny, a kurzem tak bude střed povoleného rozpětí ze SPADu.

Poplatky za uskutečněný obchod odpovídají standardnímu ceníku pro BCPP.

Pokyn zadaný ve standardní obchodní fázi ve SPADu (9:15-16:00) se pro účast v závěrečné aukci musí potvrdit zaškrtnutím pole „účastnit se závěrečné aukce“.
V závěrečné aukci se však může realizovat pouze část množství určeného pro obchodování ve SPAD. Vícedenní pokyn v případě částečné realizace bude i nadále realizován ve SPADu.

Pokyn zadaný ve standardní obchodní fázi v KOBOS (9:10 -16:00) se bude automaticky účastnit závěrečné aukce, pokud klient neomezí požadavek na minimální realizované množství nebo nezruší výchozí nastavení účasti v závěrečné aukci v poli „účastnit se závěrečné aukce“. Vícedenní pokyn v případě částečné realizace bude i nadále realizován v KOBOSu.

Pokyn zadaný v rámci systému miniSPAD (9:20-16:00) se pro účast v závěrečné aukci musí potvrdit zaškrtnutím pole „účastnit se závěrečné aukce“. Vícedenní pokyn v případě částečné realizace bude i nadále realizován v miniSPADu; pokud ale množství po částečné realizaci nedosahuje požadavku na počet kusů pro standardní minilot, pak není garantována jeho realizace proti kotaci Patria Finance na shodné ceně.


PDF dokument Patrie Direct ke změně závěru obchodování v systému SPAD - ZDE
Oznámení BCPP v této věci - 
ZDE


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Rozjednané prodeje domů, m/m