Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
UBS navýšila kapitál... denní přehled Trhy, data, výsledky

UBS navýšila kapitál... denní přehled Trhy, data, výsledky

26.06.2009 18:04
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:
Švýcarská banka UBS pod tlakem regulátora navýšila akciový kapitál o 3,8 mld. CHF, přičemž upisovací cena 13 CHF za akcii znamenala diskont 7 % oproti včerejší závěrečné ceně. Banka zároveň uvedla, že očekává ve druhém čtvrtletí ztrátu zejména kvůli nákladům na reorganizaci. Akcie poklesly o 4 %.

Meziroční inflace v Německu podle předběžných čísel v červnu dosáhla 0,1 % oproti očekávaným -0,1 %. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,4 %.

USA:
Osobní příjmy v květnu vzrostly nad očekávání, o 1,4 %. Výdaje už méně, o 0,3 %, což je podle očekávání. Spotřebitelé více spoří - míra úspor narostla na 6,9 %, na nejvyšší hodnotu od prosince 1993.

Spotřebitelská důvěra byla v červnu lepší, než ukazovala předběžná data. Konečný údaj Michiganské university je 70,8 bodu oproti dříve uváděným 69,0.

Ostatní:
Vzhledem k poklesu cestování snížily aerolinky Qantas svou objednávku 30 letadel Boeing Dreamliner na polovinu. Druhou polovinu odebere o čtyři roky později, než bylo původně plánováno.

Suzuki a Volkswagen vyjednávaní o spolupráci. Údajně však nejde o nákup podílu v automobilce. VW by tak měl nahradit General Motors při vývoji nových modelů. Akcie obou výrobců reagují pozitivně.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.08.2025
14:38Drahý boj o vesmír. Nová raketa Rocket Lab má konkurovat SpaceX
9:10Víkendář: Čínský šok dorazil do Německa a Evropy. Jak na něj reagovat?
15.08.2025
22:02Wall Street se v pátek držela kolem včerejších hodnot, ovšem mezi akciemi byly i hvězdy  
17:52Aktuální stav americké výjimečnosti
16:42Ackman, Tepper, Loeb: Co ve druhém kvartále nakupovali největší hráči?
16:00Na trzích převažuje pozitivní nálada, vyčkává se na setkání Trumpa s Putinem  
15:43NU: Největší jihoamerická neo-banka pokračuje v raketovém růstu  
15:33Pět grafů, které odhalují křehkost americké ekonomiky během boomu AI
14:44RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
14:11Nvidia ještě nemá vyhráno. Peking pozastavil objednávky čipů H20 pro Alibabu či Tencent
14:07Claude a GPT-5 mění hru. Evropské AI akcie jsou pod tlakem, investoři přehodnocují jejich budoucnost
12:27Perly týdne: Nejlepší investiční prostředí v historii
10:50Buffett koupil podíl v UnitedHealth a prodal T-Mobile
10:03Trumpova administrativa zvažuje státní podíl v Intelu
9:13Kofola kupuje největšího provozovatele nápojových automatů na Slovensku
8:54Kofola expanduje, Trump se sejde s Putinem a USA chtějí podíl v Intelu  
8:47Rozbřesk: Hypoteční FOMO nabírá na síle
6:10Krugman: Pokud budoucího šéfa Fedu vybere Trump, bude přijímat rozkazy z Bílého domu
14.08.2025
22:01Americké trhy prakticky bez pohybu, překvapení pomohlo Intelu  
17:40Signály akciového trhu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data