Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSSD navrhne zmírnění Janotova balíčku, aby zamezila dopadům na rodiny a lidi s nízkými příjmy

ČSSD navrhne zmírnění Janotova balíčku, aby zamezila dopadům na rodiny a lidi s nízkými příjmy

23.9.2009 17:54
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - ČSSD ve čtvrtek na jednání Poslanecké sněmovny představí několik návrhů k úsporným opatřením ministra financí Eduarda Janoty, ty musí ještě projednat poslanecké kluby stran. Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka chce jeho strana zamezit dopadům na rodiny s dětmi, nezaměstnané a lidi s malými příjmy.

"Janotův balíček není politicky neutrální, vyhovuje jen někomu. Nejvíce nepřijatelné je snížení rodičovského příspěvku o deset procent, snížení porodného ze 13 tisíc na deset tisíc, snížení platů ve veřejné správě o čtyři procenta. Pro sociální demokracii je přijatelné snížení na úrovni dvou procent," uvedl ve středu po jednání s premiérem Janem Fischerem Jiří Paroubek.

Podle Paroubka netrvá ČSSD na daňové progresi a na navýšení daně z převodu nemovitostí. Celková výše schodku by po přijetí sociálnědemokratických návrhů byla 163,6 miliardy korun. Zástupci ostatních politických stran Paroubkův návrh by měli přijmout. "Janotův balíček udržuje v České republice daňový ráj pro nejbohatší, zdražuje potraviny a léky a nechává v platnosti antisociální reformy Topolánkovi vlády," řekl Paroubek.

Rodina s dvěma dětmi by podle sociálních demokratů po dopadu Janotova balíčku přišla o desítky korun. ČSSD chce také po volbách také prosadit zvýšení důchodů.

O souboru úsporných opatření pod názvem Janotův balíček bude ve čtvrtek jednat Poslanecká sněmovna v rámci legislativní nouze. Legislativní nouzi umožňuje předsedovi sněmovny Miroslavu Vlčkovi (ČSSD)vyhlásit zákon o jednacím řádu. Musí jí o mimořádné okolnosti, kdy jsou zásadním způsobem ohrožena bezpečnost státu nebo pokud by státu hrozily velké ekonomické škody, popřípadě byla ohrožena práva a svobody občanů.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Můj bože
    23.9.2009 20:42

    tohle je na rekord v počtu překlepů na počet znaků textu.
    Marduk
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data