Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas - Informace o způsobu zdanění dividendy

Pegas - Informace o způsobu zdanění dividendy

02.10.2009 16:57
Autor: 

LUCEMBURK/ ZNOJMO  – PEGAS NONWOVENS SA („PEGAS“ nebo “Společnost”) informuje o způsobu zdanění výplaty z účtu emisního ážia s rozhodným dnem 22. září 2009 ve výši 0,90 EUR na akcii. Dividenda byla vyplácena od 29. září 2009.

Obecné podmínky zdanění v Lucembursku

Dle podmínek stanovených lucemburským daňovým právem by výplata z účtu emisního ážia společnosti PEGAS NONWOVENS SA v případě neexistence kapitalizovaných rezerv neměla představovat příjem z cenných papírů a neměla by tedy podléhat srážkové dani v Lucembursku.
Dle “Note de Service L.I.R./N.S. n. 113” vydané finančními orgány v Lucembursku a odstavce 97 § 3 (b) lucemburského daňového zákona, platí, že:
1. v případě neexistence kapitalizovaných rezerv je částka určená ke snížení akciového kapitálu osvobozena od daně z příjmu, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.
2. v případě existence kapitalizovaných rezerv podléhá částka určená ke snížení akciového kapitálu až do výše kapitalizovaných rezerv vždy plně dani z příjmu; jiné, nežli kapitalizované rezervy tj. kapitál vytvořený vklady akcionářů (akciový kapitál a účet emisního ážia) nemusí podléhat zdanění, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.

Detaily pro akcionáře – české daňové rezidenty

Dle českého práva včetně zákona o daních z příjmů by výplata z emisního ážia neměla být považována za dividendový příjem. Z tohoto důvodu by tato výplata měla být zahrnuta do celkového daňového základu plátce daně. Dle současného znění zákona o daních z příjmů platí jednotná sazba daně z příjmu fyzických osob ve výši 15 %. Fyzické osoby, jejichž celkový roční zdanitelný příjem (včetně této výplaty) nepřesahuje částku 15 000 a/nebo fyzické osoby pouze s příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), jejichž ostatní příjmy včetně této výplaty jsou menší nežli 6 000 , nemusí v České republice podávat daňové přiznání.
Právnické osoby podléhají 20% dani z příjmu uplatňující se na jejich zdanitelný příjem (zisk) včetně této výplaty, ledaže by výplata emisního ážia byla posouzena jako snížení hodnoty investice dle českých účetních standardů.

Detail pro akcionáře – polské daňové rezidenty

Je-li příjem považován za výplatu z emisního ážia, pak je tento příjem posuzován dle zákona o dani z příjmu právnických osob a dani z příjmu fyzických osob jako „výnos ze sdílení zisku“ zahraničních právnických osob a je zdaňován následovně:
• 19 % paušální daň z příjmu právnických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů), pokud není možné uplatnit výjimku z participace (týkající se akcionářů držících přímo nejméně 10 % podíl na Společnosti);
• 19 % paušální daň z příjmu fyzických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů).
Společnost by neměla být povinována srazit srážkovou daň dle zákona o dani z příjmu právnických osob a zákona o dani z příjmu fyzických osob v souvislosti s výplatou emisního ážia.

Informace v tomto oznámení o zdanění v Lucembursku, České republice a Polsku je pouze obecná. Investoři, jenž mají pochybnosti o svém způsobu zdanění v Lucembursku a/nebo v zemi své daňové rezidence nebo požadují specifickou informaci o svém způsobu zdanění, by se měli obrátit na svého daňového poradce.
Údaje uvedené v oznámení jsou založeny na platné legislativě a právních předpisech účinných k datu vydání oznámení. Společnost neodpovídá za změnu legislativy, která nastane po datu vydání tohoto oznámení.
Údaje uvedené v oznámení nejsou závazné pro finanční orgány v Lucembursku, České republice a v Polsku a nelze zaručit, že postoj finančních orgánů bude totožný se způsobem zdanění uvedeným v tomto oznámení. Uvedený způsob zdanění je založen na názoru daňových poradců společnosti PEGAS NONWOVENS SA a nebyl ověřen u finančních orgánů v příslušných zemích.

(Zdroj: Informace společnosti)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2020
22:07Wall Street zakončila bez výraznějších změn, Salesforce -9 %  
17:38Nakopne Teslu Wrightův zákon?
17:05Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí  
15:52Opustit Libora nebude tak jednoduché...
14:00AQUAPALACE, a.s. - Konsolidovaná výroční zprávy společnosti AQUAPALACE, a.s. za rok 2019 - opravené úplné znění
13:39Fidelity International: Biden podpoří čistou energii a garantuje zdravotní péči pro širší skupinu obyvatel
13:34Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady
12:48Ján Hladký: Salesforce měl prvotřídní čtvrtletí, akvizice Slack je ale nešťastná  
12:09Siegel: Zisky budou v roce 2021 vyšší, reálná návratnost akcií atraktivní
11:28Nezaměstnanost v EU zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla
10:36Stock Spirits zvýšil roční tržby, zisk ale klesl. Navrhuje mimořádnou dividendu
10:20IPO Airbnb by mohlo být pozitivní, pak bude záležet na epidemii (komentář analytika)  
10:03Salesforce.com kupuje aplikaci Slack za 27,7 miliardy dolarů
9:12Rozbřesk: Během přestávky mezi kovidovými vlnami si česká ekonomika výrazně polepšila
8:59Británie schválila použití covidové vakcíny. Dostupná má být od příštího týdne
8:48Pochybnosti o nových maximech trhů, razie na Slovensku i roční čísla Stock. Trhy zřejmě otevřou mírně níže  
8:39Zeman ohlásil veto daňového balíčku, Vystrčil vliv na Senát nečeká
8:29Bilance třetího kvartálu: Zisk amerických bank se zvedá, meziročně ale stále chybí desetina a zvedl se počet neúspěšných
8:23Zásah ve slovenské Pentě: Policie zadržela pro podezření s korupce a praní špinavých peněz spolumajitele Haščáka
8:18První návrh postkovidové pomoci americké ekonomice: přes 900 miliard dolarů do mezd, zaměstnanosti i vakcín

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Crowdstrike Holdings Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:00Okta Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:00PL - Jednání NBP, základní sazba
0:00Snowflake Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:00Synopsys Inc (10/20 Q4, Aft-mkt)
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)