Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas - Informace o způsobu zdanění dividendy

Pegas - Informace o způsobu zdanění dividendy

2.10.2009 16:57
Autor: 

LUCEMBURK/ ZNOJMO  – PEGAS NONWOVENS SA („PEGAS“ nebo “Společnost”) informuje o způsobu zdanění výplaty z účtu emisního ážia s rozhodným dnem 22. září 2009 ve výši 0,90 EUR na akcii. Dividenda byla vyplácena od 29. září 2009.

Obecné podmínky zdanění v Lucembursku

Dle podmínek stanovených lucemburským daňovým právem by výplata z účtu emisního ážia společnosti PEGAS NONWOVENS SA v případě neexistence kapitalizovaných rezerv neměla představovat příjem z cenných papírů a neměla by tedy podléhat srážkové dani v Lucembursku.
Dle “Note de Service L.I.R./N.S. n. 113” vydané finančními orgány v Lucembursku a odstavce 97 § 3 (b) lucemburského daňového zákona, platí, že:
1. v případě neexistence kapitalizovaných rezerv je částka určená ke snížení akciového kapitálu osvobozena od daně z příjmu, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.
2. v případě existence kapitalizovaných rezerv podléhá částka určená ke snížení akciového kapitálu až do výše kapitalizovaných rezerv vždy plně dani z příjmu; jiné, nežli kapitalizované rezervy tj. kapitál vytvořený vklady akcionářů (akciový kapitál a účet emisního ážia) nemusí podléhat zdanění, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.

Detaily pro akcionáře – české daňové rezidenty

Dle českého práva včetně zákona o daních z příjmů by výplata z emisního ážia neměla být považována za dividendový příjem. Z tohoto důvodu by tato výplata měla být zahrnuta do celkového daňového základu plátce daně. Dle současného znění zákona o daních z příjmů platí jednotná sazba daně z příjmu fyzických osob ve výši 15 %. Fyzické osoby, jejichž celkový roční zdanitelný příjem (včetně této výplaty) nepřesahuje částku 15 000 a/nebo fyzické osoby pouze s příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), jejichž ostatní příjmy včetně této výplaty jsou menší nežli 6 000 , nemusí v České republice podávat daňové přiznání.
Právnické osoby podléhají 20% dani z příjmu uplatňující se na jejich zdanitelný příjem (zisk) včetně této výplaty, ledaže by výplata emisního ážia byla posouzena jako snížení hodnoty investice dle českých účetních standardů.

Detail pro akcionáře – polské daňové rezidenty

Je-li příjem považován za výplatu z emisního ážia, pak je tento příjem posuzován dle zákona o dani z příjmu právnických osob a dani z příjmu fyzických osob jako „výnos ze sdílení zisku“ zahraničních právnických osob a je zdaňován následovně:
• 19 % paušální daň z příjmu právnických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů), pokud není možné uplatnit výjimku z participace (týkající se akcionářů držících přímo nejméně 10 % podíl na Společnosti);
• 19 % paušální daň z příjmu fyzických osob (bez možnosti uznání daňových nákladů).
Společnost by neměla být povinována srazit srážkovou daň dle zákona o dani z příjmu právnických osob a zákona o dani z příjmu fyzických osob v souvislosti s výplatou emisního ážia.

Informace v tomto oznámení o zdanění v Lucembursku, České republice a Polsku je pouze obecná. Investoři, jenž mají pochybnosti o svém způsobu zdanění v Lucembursku a/nebo v zemi své daňové rezidence nebo požadují specifickou informaci o svém způsobu zdanění, by se měli obrátit na svého daňového poradce.
Údaje uvedené v oznámení jsou založeny na platné legislativě a právních předpisech účinných k datu vydání oznámení. Společnost neodpovídá za změnu legislativy, která nastane po datu vydání tohoto oznámení.
Údaje uvedené v oznámení nejsou závazné pro finanční orgány v Lucembursku, České republice a v Polsku a nelze zaručit, že postoj finančních orgánů bude totožný se způsobem zdanění uvedeným v tomto oznámení. Uvedený způsob zdanění je založen na názoru daňových poradců společnosti PEGAS NONWOVENS SA a nebyl ověřen u finančních orgánů v příslušných zemích.

(Zdroj: Informace společnosti)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC