Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fed: Ekonomika posiluje, sazby budou nadále „nízké po delší dobu“

Fed: Ekonomika posiluje, sazby budou nadále „nízké po delší dobu“

17.3.2010 8:04
Autor: Redakce, Patria Online

Zástupci Fedu zopakovali svůj závazek, že úrokové sazby se budou po delší dobu pohybovat poblíž nuly a potvrdili, že opatření zaměřená na podporu trhu s bydlením budou podle plánu ukončena tento měsíc. Zatímco ekonomika „dále posiluje“, počet nových domů zůstává nezměněn na nízkých úrovních a zaměstnavatelé váhají se zvyšováním počtu pracovních míst. V březnu roku 2009 začal Federální rezervní systém používat slovní spojení „nízké sazby po delší dobu“ a od té doby jej opakuje po každém svém zasedání. „FOMC bude nadále sledovat ekonomický výhled a finanční vývoj a použije nástroje nutné k podpoře oživení a cenové stability,“ stojí v prohlášení FOMC.

S postojem FOMC již podruhé za sebou nesouhlasil Thomas Hoenig, prezident Kansas City Fed. Podle něho není opakované vyjádření o nízkých sazbách po delší dobu na místě, protože by mohlo vést k vytvoření finančních nerovnováh a zvýšit riziko poškození dlouhodobé makroekonomické a finanční stability.

Výnos desetiletých vládních dluhopisů včera klesl o 5 bps na 3,65 %, index Standard & Poor’s 500 posílil o 0,8 % na 1 159 bodů. Podle průzkumu Bloomberg News bude ekonomika USA v prvním čtvrtletí tohoto roku růst o 2,8 %, ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku růst dosáhl 5,9 % za významného přispění nižšího tempa snižování zásob. V únoru došlo k nečekanému růstu maloobchodních tržeb a spotřebitelské půjčky v lednu poprvé za poslední rok vzrostly. Nicméně Fedem preferované měřítko inflace, které nezahrnuje ceny potravin a energií, nepoukazovalo na rostoucí cenové tlaky, když v lednu vzrostlo meziročně o 1,4 %; inflační očekávání zůstávají stabilní. Míra nezaměstnanosti zůstala v únoru nezměněna na 9,7 %.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • tak proč
    17.3.2010 8:38

    to na trzích vypadá, že už je všechno " ol rajd"?
    ZUZKA
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data