Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ADP: V soukromém sektoru USA v březnu nečekaně přišlo o místo 23 tisíc lidí

ADP: V soukromém sektoru USA v březnu nečekaně přišlo o místo 23 tisíc lidí

31.3.2010 14:44

Rozšířeno:

Zaměstnanost v soukromém sektoru se ani v březnu nevrátila na očekávanou cestu tvorby nových pracovních míst. Podle dnešních údajů asociace ADP soukromí zaměstnavatelé ve Spojených státech za tento měsíc zrušili 23 tisíc pracovních, zatímco konsensuální odhad trhu (dle Bloomberg) počítal naopak s přijetím 40 tisíc pracovníků. Situace však přesto vykazuje určité zlepšení, jelikož v únoru bylo podle revidovaných čísel propuštěno 24 tisíc zaměstnanců (původně oznámen pokles pouze o 20 tisíc).

“Pouze to, že zítra bude lépe, nemusí znamenat, že se věci budou zlepšovat již dnes,“ komentoval dnešní čísla pro Bloomberg Guy LeBas, hlavní investiční stratég společnosti Janney Montgomery Scott z Filadelfie. „Slabý trh práce zůstává být tím největším rizikem pro nadcházející roky,“ dodal v narážce na obavy o slabou spotřebitelskou poptávku v důsledku nejisté zaměstnanosti. Osobní spotřeba v USA za únor vzrostla o mírných 0,3 procenta, zatímco osobní příjmy nečekaně stagnovaly (konsensus +0,1 %).

"Ekonomické zotavení zatím nebylo dostatečně dlouhé, nebo dostatečně silné na to, aby naplnilo očekávání vyšší zaměstnanosti," uvedl Joel Prakken ze společnosti Macroeconomic Advisers. Americké společnosti se podle něj zatím stále obávají najmout více zaměstnanců do doby, než jim začnou udržitelně růst tržby, zisky a poptávka.

Dnešní data jsou důležitou indikací stavu amerického trhu práce před páteční vládní zprávou o celkovém vývoji pracovních míst mimo zemědělský sektor. Ekonomové oslovení agenturou Bloomberg v průměru očekávají, že americká ekonomika v březnu vytvořila celkem 185 tisíc míst po únorovém úbytku 36 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti měla podle odhadů stagnovat na 9,7 procenta. Na zprávu však nebude mít Wall Street možnost přímo zareagovat, protože bude kvůli velikonočním svátkům uzavřena.

(Zdroj: AP, Bloomberg, MediaFax)


Váš názor
 •  
  31.3.2010 15:26

  "Situace však přesto vykazuje určité zlepšení, jelikož v únoru bylo podle revidovaných čísel propuštěno 24 tisíc zaměstnanců, zatímco před měsícem bylo oznámen pokles pouze o 20 tisíc. " Veta nedava zadny smysl :))))
 •  
  31.3.2010 15:18

  ...... Situace však přesto vykazuje určité zlepšení, jelikož v únoru bylo podle revidovaných čísel propuštěno 24 tisíc zaměstnanců, zatímco před měsícem bylo oznámen pokles pouze o 20 tisíc. to je blbost co jste napsal, nedochází k zlepšení jen propad není tak strmý, jak v minulých měsících, zlepšení by znamenalo nárust míst nikoliv propouštění -24-20= -44!!!! což je horší než -24. Vaš článek je z části manipulativní a snažíte se zlehčit fakta, což by se dalo posoudit jako mystifikace
  chicko
  •  
   1.4.2010 7:37

   Pls, čtěte článek pozorněji než začnete s kritikou. 1. 23 tis. propuštěných se týká března 2010; 2. v únoru bylo 24 tis. propuštěných.Proto je v článku tento statistický údaj komentován jako zlepšující se trend. Zajímavá je spíše poměrně velka chyba v odhadování výsledku za březen (+40 tis. odhad vers. -23 tis. skutečnost), pravděpodobně neměli analytici vyčištěnou křišťálovou kouli.
   snowman
  •  
   31.3.2010 15:48

   Dobrý den, v článku žádna mystifikace není. Nižší počet propuštěných je pro ekonomiku zlepšením. Poslední věta prvního odstavce byla stylisticky upravena pro snadnější pochopitelnost. Děkujeme za upozornění.
   Patria Online
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Prodeje nových domů