Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV dokončila prodej ukrajinských aktivit za 308 mil. USD, výnos využije na akvizici bTV s dokončením v dubnu

CETV dokončila prodej ukrajinských aktivit za 308 mil. USD, výnos využije na akvizici bTV s dokončením v dubnu

08.04.2010 8:40
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Rozšířeno: Mediální společnost Central European Media Enterprises dokončila prodej svých ukrajinských operací za celkových 308 milionů dolarů. 100% podíl ve společnostech Studio 1+1 a Kino odprodala společnosti Harley Trading Limited podnikatele Igora Kolomoiskyho.

Konečný zisk z transakce činí 30 mil. USD obdržených v hotovosti k 1. únoru a platba 278 milionů dolarů k 7. dubnu včetně navýšení o vynaložené náklady mezi podepsáním a ukončením transakce v rozsahu 8 milionů dolarů. Výnos chce CETV využít na profinancování akvizice bulharské bTV, kterou chce mediální společnost dokončit v průběhu dubna tohoto roku.

Analytický tým KBC Securities k transakci poznamenává, že v konferenčních hovoru k výsledkům za 4Q09 byly patrné obavy části investorů o průběh dokočení tohoto obchodu a podle názoru analytiků KBC právě nejistota a rizika spojená s dokončením této transakce jsou důvodem současné podhodnocenosti CETV vůči regionálním konkurentům. Z tohoto důvodu KBC očekává mírně mírně pozitivní reakci trhu.

(Zdroj: CETV, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.12.2025
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  
18.12.2025
17:21Jakou logikou se nyní řídí trh, odkupy a IPO?
16:55Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, ale mírní jestřábí rétoriku
16:31Německo v roce 2026: Pomalý růst a tlak na konkurenceschopnost

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje starších domů