Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco - Millenius Investments zpochybňuje podmínky navýšení základního kapitálu

Orco - Millenius Investments zpochybňuje podmínky navýšení základního kapitálu

13.4.2010 9:18
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno: Největší akcionář společnosti Orco Property Group, kterým je podle dosud platných údajů Millenius Investments, zpochybňuje regulérnost podmínek opakovaného navýšení základního kapitálu ze strany vedení developerské společnosti Orco Property Group. Orco oznámilo navýšení kapitálu ve dvou fázích o 6,1 milionu eur a o dalších 7,1 milionu eur. První privátní úpis akcií se uskutečnil na ceně 5,61 EUR/akcie ve prospěch AXA Investment Managers (750 tisíc akcií) a Neptune Invest (340 tisíc akcií), druhý rovněž privátní úpis se uskutečnil na ceně 5 EUR/akcie ve prospěch Alandia Investments (20 tisíc akcií), opět Neptune Invest (dalších 400 tisíc akcií) a Landsdowne Capital (jeden milion akcií). Oba privátní úpisy dohromady znamenají navýšení počtu akcií z 10,94 mil kusů na 13,45 mil. kusů.

„Zdá se, že tyto transakce nesplňují podmínky uvedené ve Zprávě představenstva a přednesené a přijaté na mimořádné valné hromadě dne 8. července 2008. Lucemburský zákon přísně vymezuje možnosti odebrání práva přednostního úpisu akcií - tedy základního práva všech akcionářů," uvedl v dnešní zprávě Millenius Investments. Akcionář stojící v čele skupiny, která na nadcházející valné hromadě bude usilovat o výměnu představenstva developerské společnosti včetně jejího šéfa Jean-Francois Otta, proto požaduje, aby představenstvo Orco Property Group vysvětlilo důvody, které vedly k navýšení základního kapitálu bez uplatnění přednostního práva akcionářů a to navíc méně než 20 dní před konáním důležité valné hromady.
 
Uskutečnění uvedených dvou transakcí, jejichž cena byla o 20 až 35 procent pod v době provedení transakcí aktuálními tržními cenami, vyvolává dle zprávy v zástupcích Millenius Investments otázku, jaká byla motivace členů představenstva Orca, kteří kteří nyní čelí požadavku odstoupit na nastávající valné hromadě dne 26. dubna 2010. „Představenstvo Orca vůbec nerespektuje práva akcionářů. Noví členové představenstva musejí být zvoleni co nejdříve, aby konečně byly dodržovány základní principy vedení společnosti," uvedl Jean-Pierre Mattei, zástupce Millenius Investments a muž stojící v čele akcionářské skupiny žádající odchod vedení stávajícího představenstva Orca.

Na pražské burze Orco aktuálně (9:43) ztrácí 2,43 procenta a obchoduje na 192,50 Kč/akcie.

(Zdroj: Millenius Investments, Orco, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data