Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Auditované výsledky AAA Auto: Loňský čistý zisk dosáhl 1,4 milionu eur

Auditované výsledky AAA Auto: Loňský čistý zisk dosáhl 1,4 milionu eur

30.4.2010 9:55
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Konsolidovaný čistý zisk společnosti AAA Auto dosáhl v loňském roce úrovně 1,4 milionu eur. Společnost o tom informovala v pátek s tím, že auditované hospodářské výsledky jsou mírně lepší, než předběžné a že ukazují na lepší výkonnost ve všech položkách výkazu zisků a ztrát.

Podle auditovaných konsolidovaných výsledků dosáhl obrat společnosti v roce 2009 výše 166,2 milionu eur při prodeji 36 867 vozů, a to za pokračující provozy v České republice a na Slovensku. Pokračující provozy taktéž vykázaly hrubý zisk z prodejů ve výši 38,3 milionu eur zahrnující hrubou ziskovou marži 23 procent (oproti 23,3 procenta v roce 2008), což odráží skutečnost, že provozní ziskovost z prodeje aut na hlavních trzích společnosti zůstala silná i během hospodářské recese.

Provozní zisk (zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací - EBITDA) za pokračující provozy dosáhl 7,4 milionu eur, zatímco čistý zisk činil 2,74 milionu eur. Skupina AAA Auto včetně svých ukončených provozů2 v Maďarsku, Polsku a Rumunsku zakončila rok 2009 s celkovým čistým ziskem ve výši 1,38 milionu eur, při celkových prodejích 37 215 ojetých vozů.

Vliv ukončených provozů na hospodářský výsledek skupiny za rok 2009 byl ve výši čisté ztráty 1,36 milionu eur, z čehož 0,56 milionu eur připadá na opravné položky za přecenění účetní hodnoty nemovitostí ve vlastnictví dceřiných společností ukončených provozů. Tyto účetní operace ovšem neměly žádny vliv na peněžní toky (cash flow) skupiny.

Při srovnání auditovaných a předběžných výsledků jsou patrné pouze nepatrné rozdíly, jež ve svém souhrnu navýšily celkový čistý zisk o 180 tisíc eur, kdy hlavním důvodem byl rozdíl mezi předběžným a finálním mezipodnikovým vyúčtováním v rámci skupiny.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC