Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM REI prodala budovu City Empiria s čistým příjmem 12,1 milionu eur

ECM REI prodala budovu City Empiria s čistým příjmem 12,1 milionu eur

17.5.2010 16:48
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Developerská společnost ECM Real Estate Investment oznámila dohodu na prodeji budovy City Empiria na pražské Pankráci významnému institucionálnímu investorovi. 100% podíl ve společnosti ECM City Empiria, a.s., která je vlastníkem City Empiria na Pankrácké pláni v Praze 4, byl prodán stejnému institucionálnímu investorovi, jako u sousední budovy konferenčního centra City Forum.

Dohodnutá kupní cena pro obě nemovitosti činí 71,5 milionu eur, což dle společnosti ECM odpovídá současné tržní ceně stanovené nezávislým oceněním. Transakce se dle developera uskutečnila při prodejním yieldu 7,5 procenta s dosaženým čistým příjmem po odečtení souvisejícího závazku na úrovni 12,1 milionu EUR. „Podařilo se nám prodat oba objekty velmi uznávanému kupci, který je pro nás zárukou úspěšného budoucího provozu obou nemovitostí. I v době, která realitnímu oboru nepřeje, si kvalitní produkty najdou své kupce za cenu, která je příznivá i pro prodávající. Společnost hodlá použít výnos z prodeje jako investici do vlastního kapitálu pro budoucí podnikatelskou činnost,“ prohlásil k transakci Milan Janků, prezident společnosti ECM, předseda představenstva a většinový vlastník společnosti.

Kancelářská budova City Empiria je nyní téměř plně obsazena. Jde o přestavěnou původní budovu Pankráce, která byla postavena v roce 1977 jako sídlo podniku zahraničního obchodu Motokov s výškou 104 metrů (po City Tower druhá nejvyšší budova v České republice). Budovu v roce 2000 odkoupila developerská společnost ECM, která v roce 2001 zahájila její postupnou komplexní rekonstrukci. Šlo o vůbec první realizaci v rámci multifunkčního projektu City a v tomto kontextu byla budova přejmenována na City Empiria. Rekonstrukce byla prováděna za provozu budovy a vytvořena nová recepce s přímým vstupem od metra Pankrác. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2005. Úspěšný dopronájem prostor v budově vyvrcholil v květnu 2005.

Na konci dubna letošního roku zveřejnila ECM výroční zprávu představenstva, ze které vyplynulo, že ECM porušuje domluvené podmínky úrovně zadlužení společnosti. Smluvní podmínkou je, že nemá dojít k překročení 65% poměru dluhu na aktivech. Podle výroční zprávy společnosti se však skutečné zadlužení pohybuje u úrovně 80 procent vlivem zejména devaluace aktiv. Ze smluvených podmínek dluhopisů vyplývá, že v případě překročení tohoto stanoveného poměru může v případě prohlasování většinou držitelů dluhopisů dojít k požadavku na předčasné splacení dluhopisů na úrovni 125 procent jejich nominální hodnoty. Jedná se o více jak 70 milionů eur (cca 1,78 mld. Kč) tvořících více jak třicet procent z celkového dluhu společnosti. Do doby konání valné hromady držitelů dluhopisů probíhají jednání z věřiteli, která mají dojít k řešení, které by vyloučilo předčasné splacení. Jednou z cest jsou právě prodeje majetku, eventuelně alternativní získání prostředků formou úpisu dalších akcií (více zde).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data