Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČEZ kvůli plánované dostavbě Temelína postaví obchvaty obcí

    ČEZ kvůli plánované dostavbě Temelína postaví obchvaty obcí

    21.09.2010 13:08
    Autor: ČTK

    České Budějovice (ČTK) - Zhruba 40 kilometrů nových silnic vznikne kolem 11 jihočeských obcí v souvislosti s plánovanou dostavbou jaderné elektrárny Temelín. Komunikace za zhruba 1,5 miliardy postaví ČEZ a financovat bude i protihlukové stavby nebo úpravy stávajících silnic. Zástupci Jihočeského kraje dnes podepíšou s představiteli společnosti ČEZ smlouvu o spolupráci. Návrh smlouvy dnes schválili krajští zastupitelé.

    Dokument obsahuje popis přípravy celého procesu, například projekční a inženýrské práce nebo majetkoprávní vypořádání. Práce na přípravě staveb jsou naplánovány na roky 2010 až 2012, aby bylo možné na konci příštího roku a začátku roku 2012 začít s realizací investic, řekl zastupitelům náměstek hejtmana Martin Kuba. Dodavatele bude vybírat podle něj ČEZ. Kraj se bude na této akci spolupodílet 14 až 15 miliony korun.

    Obchvaty o délce jeden až pět kilometrů nechá ČEZ postavit například kolem Žimutic, Bzí, Temelína, Tálína, Albrechtic nad Vltavou nebo Malšic. Obce leží podél dvou hlavních přepravních tras z Temelína, s nimiž ČEZ počítá při přepravě materiálu na stavbu elektrárny.

    ČEZ plánuje v Temelíně dostavbu dvou bloků. O zakázku za zhruba 500 miliard korun má zájem americký Westinghouse, francouzská Areva a česko-ruské konsorcium Škoda JS a Atomstrojexport. Vítěz výběrového řízení by měl být znám na jaře 2012. ČEZ by chtěla nové dva bloky uvést do provozu do roku 2020.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů