Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM odložila splátku úroků ze svých korunových dluhopisů, důležité jednání o restrukturalizaci developera čeká ve čtvrtek

ECM odložila splátku úroků ze svých korunových dluhopisů, důležité jednání o restrukturalizaci developera čeká ve čtvrtek

04.10.2010 16:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost ECM Real Estate Investments A.G. (ECM REI) vzhledem k probíhajícím jednáním o restrukturalizaci závazků odložila platbu úroků ze svých korunových dluhopisů emitovaných v březnu 2007. Developer se zprávou přišel dnes, tedy den po pražském setkání držitelů korunových dluhopisů firmy. Další důležité jednání o restrukturalizaci dluhu s věřiteli firmy ECM REI proběhne již tento čtvrtek.

ECM Real Estate Investments AG dnes oznámila, že vzhledem k probíhajícím jednáním o restrukturalizaci svých závazků odložila platbu úroků ze svých korunových dluhopisů ve výši cca. 920 tisíc EUR. Tyto dluhopisy (ISIN CZ0000000211) ECM REI emitovala v březnu 2007 v celkovém rámcovém objemu 1 mld. . Dluhopisy jsou splatné 30. března 2012 a nesou pohyblivý úrok ve výši 6měsíční PRIBOR + 290 bazických bodů per annum s pololetním kupónem.

Důležitější ale bude výsledek jednání o restrukturalizaci, které ECM REI s věřiteli povede teprve v druhé polovině tohoto týdne. Valná hromada držitelů cizoměnových dluhopisů (ISIN: XS0319645981) se měla sejít již před měsícem, ale představenstvo developera si po přestavení několika variant restrukturalizačního plánu od věřitelů vymohlo další 4 týdny času pro vypracování finální verze restrukturalizačního plán. Dohoda mezi držiteli dluhopisů denominovaných v cizích měnách a vedením ECM má být vytvořena v rámci setkání naplánovaného na tento čtvrtek (7. října).

(Zdroj: ECM REI)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  
14:45Zastropování důchodového věku bude stát stovky miliard. Výdaje vyskočí po roce 2030
12:36Trhy se smiřují s drahou ropou po delší dobu. Začátek týdne je výrazně červený  
10:56Optimismus mizí. Trhy naceňují dlouhou válku a stagflaci  
10:53Nezaměstnanost v únoru vzrostla na 5,2 procenta, přibylo volných míst
9:27Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 dolarů
8:56Rozbřesk: Ekonomické dopady íránského konfliktu přinášejí inflační šok a posilují dolar
8:54Írán má nového vůdce. Nahoru vystřelila ropa i evropský plyn, futures hluboko v červeném  
6:09Akciová rotace do staré ekonomiky a k „reálným lidem“
08.03.2026
10:12Víkendář: Je to jen začátek…
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
10:00CZ - Nezaměstnanost