Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HAM: Zlato bude první na ráně, až přijde oživení; bubliny na dluhopisech, v Číně na akciích a realitách

HAM: Zlato bude první na ráně, až přijde oživení; bubliny na dluhopisech, v Číně na akciích a realitách

24.11.2010 7:57
Autor: Redakce, Patria Online

Investoři si v současné situaci musí ujasnit zejména tři otázky: Jaká bude velikost jejich investic do akcií relativně k dluhopisům a hotovosti, jaká bude velikost dolarových investic relativně k investicím v jejich domácí měně a jaká je velikost investic do rozvíjejících se trhů a komodit relativně k investicím ostatním. Tato tři rozhodnutí ovlivní návratnost investičního portfolia z 80 – 90 %, minoritní důležitost má naopak rozhodování týkající se investic do jednotlivých akcií či hedge fondů. V rozhovoru pro Financial Times to uvedl Yogi Dewan, zakladatel Hassium Asset Management.

Jeho společnost se orientuje na „zachování bohatství, ne na agresivní investice a spekulace“. Klientům v současnosti doporučuje poměr akcií v portfoliích na úrovni 20 %, na počátku roku to bylo kolem 5 – 10 %; v delším období by se tento poměr měl zvedat. Většinu portfolia drží klienti Hassium Asset Management v dluhopisech, ty jsou ale podle Dewana nyní již drahé a „je těžké si představit, že výnosy půjdou ještě níže“. Zajímavější je tedy podívat se na korporátní dluhopisy, například dluhopisy společnosti Tesco.

Dewan uvedl, že jedním z hlavních investičních témat současnosti je zlato, které podle svých slov probírá na každém setkání se svými klienty. Cenu na úrovni 1400 dolarů za unci považuje za „absolutně bláznivou a nedávající žádný smysl“. Předchozí silný růst ceny zlata sice neznamená, že by jeho cena nemohla nadále posilovat, „pokud ale přijde oživení, zlato bude velmi těžce zasaženo“. Důvodem bude zejména to, že investoři se začnou přesouvat do rizikovějších aktiv. Atraktivnější než zlato by mělo být stříbro a platina, ještě lepší jsou průmyslové kovy a zemědělské komodity. Ty ale v delším období nejsou ovlivněny ekonomickým růstem, míní Dewan.

Investoři by měli držet část majetku v čínských akciích kvůli dlouhodobému výhledu této ekonomiky, problém ale spočívá v tom, že valuace je na tomto trhu vysoká. Dewan se dokonce domnívá, že v Číně „jasně existuje bublina na trhu s akciemi, komoditami a realitami“. Je proto třeba „být opatrný a čekat na vstup tehdy, až trh trochu více oslabí“.

(Zdroj: Financial Times)


Váš názor
 •  
  24.11.2010 8:12

  ...společnost se orientuje na „zachování bohatství"... ...většinu portfolia drží klienti v dluhopisech... Ten pán by se měl hodně rychle vzpamatovat, než prodělá svým klientům kalhoty.
  Osvald
  •  
   24.11.2010 11:24

   No on je určitě ale nekoupil před týdnem ;-)
   Kalka.
  • ??
   24.11.2010 9:33

   Třeba to má jinými instrumenty zajištěné proti možným poklesům.
   Peté
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data