Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Valná hromada NWR potvrdila nabídku na převzetí Bogdanky, může vydat až 15 % nových akcií

Valná hromada NWR potvrdila nabídku na převzetí Bogdanky, může vydat až 15 % nových akcií

24.11.2010 11:09, aktualizováno: 24.11. 11:21
Autor: Petr Kováč

Aktualizováno

Dnes dopoledne proběhla valná hromada NWR. Vzhledem k tomu, že majoritní vlastník již předem deklaroval, jakým způsobem bude hlasovat více méně k jednomu tématu, není velkým překvapením, že valná hromada skončila v rekordně krátkém čase. Hlavním tématem bylo odsouhlasení nabídky na převzetí polské těžební společnosti LW Bogdanka. Průběh valné hromady se přesně shodoval s agendou, kterou měli akcionáři předem k dispozici, hlavním cílem bylo odstranit všechny překážky k dokončení zmiňované nabídky převzetí. Valná hromada tedy schválila podmínky akvizice Bogdanky a v několika hlasování pověřila představenstvo NWR k realizaci kroků, které dokončení akvizice umožňují. Valná hromada schválila, že společnost může v budoucnu vydat až 15 % nových akcií* v souvislosti refinancování celé transakce. Celkem proběhla 4 hlasování, a byly tak splněny podmínky na straně akcionářů vyplývající z nabídky převzetí.

Do finále jde zatím největší nabídka na převzetí v Polsku. V pondělí 29. listopadu totiž vyprší termín pro její akceptaci ze strany majitelů Bogdanky. Pokud k tomu dojde, bude vytvořen lokální leader v těžbě černého uhlí vyznačující se efektivní kombinací zásob koksovatelného i energetického uhlí (82 % zásob NWR jsou zásoby koksovatelného a 100 % zásob Bogdanky je uhlí energetické) v regionu střední Evropy. Konsolidace sektoru těžby černého uhlí v regionu se diskutuje již nějakou dobu, nicméně skutečným krokem k realizaci je teprve tato nabídka převzetí, kterou prezentovalo NWR. Bude opravdu napínavé sledovat, zda se podaří učinit rozhodující krok k jeho realizaci již příští pondělí.

* Valná hromada pověřila představenstvo pravomocí vyloučit nebo omezit přednostní práva ve vztahu k emisi akcií druhu A a/nebo upsat akcie druhu A, a to s následujícími omezeními:

(i) toto pověření je omezeno maximální celkovou nominální hodnotou akcií druhu A ve výši 15,866.013,60 EUR, celkovým počtem 39,665,034 kusů akcií druhu A, které budou reprezentovat cca 15% základního kapitálu druhu A k 13. říjnu 2010; a

(ii) toto pověření může být použito pouze pro účely jedné či více nabídek vlastních akcií.


Váš názor
  • Něco mi říká
    24.11.2010 12:34

    že se chrtíte na SPO.
    lynxsharpeye
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů