Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM: Hlavní body chystaného programu restrukturalizace počítají s částečnou směnou na akcie a obchodovatelnou podobou dluhu

ECM: Hlavní body chystaného programu restrukturalizace počítají s částečnou směnou na akcie a obchodovatelnou podobou dluhu

07.12.2010 18:26
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost ECM Real Estate Investments dnes představila návrh plánu restrukturalizace dluhu, který počítá s částečným odepsáním dluhu s možností výměny za nově vydané akcie. Odpisy či swap by měly dosáhnout takové výše, aby došlo k zajištění pozitivní rozvahy společnosti. Představené kontury plánu, který ještě podle zprávy developera nemusí být shodný s konečnou podobou, zároveň počítají s restrukturalizací zbylého dluhu na dluh obchodovatelný. K tomu má posloužit převod stávajících nároků na nový finanční instrument nenesoucí úrok, takzvaný Credit Note Loan. Jde o veřejně obchodovatelný finanční instrument, který podléhá regulaci EU. Nad restrukturalizací má dohlížet také nezávislý odborník z realitního sektoru.

Představení základních kontur restrukturalizačního plánu dluhu ECM REI následuje víkendové rozhodnutí jejích držitelů dluhopisů v eur i czk a také držitelů warrantů, kteří podpořili finalizaci plánu restrukturalizace závazků firmy. Jednání o plánu restrukturalizace proběhlo na společné schůzce držitelů dluhu ECM (dluhopisy a waranty) v sobotu 4. prosince, většinově restrukturalizační návrh podpořilo a uložilo ECM a jejím poradcům vypracování finální dokumentace navazující na restrukturalizační dohody a završující tyto dohody oficiálními dokumenty. ECM uvedla, že plánem je projednání těchto dokumentu v příslušných orgánech věřitelů a jejich podpis v průběhu prvního čtvrtletí roku 2011. „Představenstvo společnosti tento krok považuje za zásadní jak pro ECM, tak i pro držitele nezajištěných finančních instrumentů a s plnou zodpovědností přijímá tento mandát a dává si za cíl připravit finální dokumentaci završující jednání o restrukturalizaci,“ komentoval výsledek sobotních jednání předseda představenstva ECM REI a její majoritní akcionář Milan Janků.

Akcie ECM na sobotní rozhodnutí držitelů dluhu ECM reagovaly prudkým růstem, který během pondělní seance na pražské burze dosahoval až 18 procent na úroveň 104 za akcii. V celodenní bilanci titul získal 13 procent a zakončil na úrovni 100 za akcii. Dnes na tento růst navázal a posunul se o dalších více jak 7 procent výše nad metu 104 za akcii, když denní maximum dosahovalo až ke 107 korunám za akcii.

Minulý pátek 3. prosince Městský soud v Praze rozhodl o zastavení insolvenčního řízení, které zahájil na návrh Burzovní společnosti pro kapitálový trh, a.s. dne 4. listopadu. Důvodem byly nezaplacené úroky z korunových dluhopisů ECM v celkovém objemu 234 tisíc korun. Firma insolvenční návrh vzala zpět.

ECM REI se za tři čtvrtletí letošního roku propadla do ztráty 69,9 milionu eur, tedy asi 1,7 miliardy korun. Za stejné období roku 2009 byla firma v prodělku 28,08 milionu eur. ECM v posledním roce získávala hotovost prodejem klíčových budov a projektů v Praze na Pankráci. Nedávno odprodala budované multifunkční centrum v Rusku nebo dceřinou firmu spravující nemovitosti. Hlavním projektem firmy je v současnosti především bytový výškový dům City Epoque v Praze na Pankráci. ECM založil v roce 1991 Milan Janků. V současnosti je většinovým majitelem firmy a zároveň jejím generálním ředitelem. Společnost s akciemi na pražské burze kontroluje prostřednictvím firmy ECM Group. Řadu svých aktiv vložil Janků do společného holdingu se skupinou PPF Petra Kellnera. ECM REI do něj ale nezačlenil.

(Zdroj: ECM, Bloomberg)


Váš názor
  • Konečná pro akcionáře !
    07.12.2010 23:10

    Remaining current claims shall be replaced by a new financial instrument – Credit Loan Note; • The loan note shall be non interest bearing, issued in tranches with gradual mandatory buyout by the Company, ones approved cash proceeds thresholds are met; Tedy v překladu, zbylé dluhopisy, které nebudou konvertovány na akcie nebo odepsány budou nahrazeny tzv. Credit Loan Note; které budou, jakmile ECM něco prodá a bude mít nějakou keš navíc, vykupovány ECM REI, takže scénář je už jasný : Jakýkoliv budoucí zisk-keš ECM půjde do kapes držitelů bondů až do úplné likvidace - rozprodeje ECM a ECM s posledním prodejem garáže zanikne..akcionáři plačte.
    orkán
Aktuální komentáře
28.11.2020
16:07Project Syndicate: Globální pozornost věnovaná nízkopříjmovým zemím musí vytrvat
9:06Víkendář: Tahle rally na bitcoinu je jiná
27.11.2020
20:01Zkárcené obchodování nahrálo technologiím  
17:19Závěr týdne navazuje na pozitivní vývoj, akcie a euro sílí  
17:19BTC, brambory a hodnota peněz
16:47Británie chce omezit technologické giganty
14:30The Economist: Polsko a Maďarsko dostaly od EU lekci fyziky
14:18EUC a.s. - informace o úrokové sazbě na sedmé úrokové období dluhopisu EUC VAR/22, ISIN CZ0003517724
12:57Perly týdne: Akcie z paniky do euforie, rotace do Evropy a u nás metráková zlatá mince
12:16Ekonomická nálada v eurozóně poprvé za sedm měsíců klesla
12:07Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu
11:22Jak si nejsnáze začít odkládat na své sny? S chytrým robotem indigo a teď i odměnou 500 korun
10:55Ropa atakuje 50 USD/barel a vyhlíží zasedání OPEC+  
9:55Trump naznačuje předání moci, ČNB varuje, trhy však zůstávají většinou v klidu  
9:12Rozbřesk: ČNB se nelíbí reforma daní. Přinese rychlejší růst sazeb?
8:49Českých 100 nejlepších: Škoda Auto před ČEZ a Kooperativou
8:48Začátek obchodování by v Evropě mohl být opatrný, S&P potvrdila rating ČEZu  
5:52Bankovní dividendy čekají na verdikt, Evropa ale nemá žádné jasné východisko
26.11.2020
17:20Vesmírné akcie a makroekonomické šoky
17:16Ropa koriguje zisky, většina hlavních trhů jen přešlapuje na místě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data