Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V ArcelorMittal Ostrava mají podepsaný nový dodatek ke kolektivní smlouvě

V ArcelorMittal Ostrava mají podepsaný nový dodatek ke kolektivní smlouvě

03.02.2011 16:16
Autor: mediafax

V největší české hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava dnes po více než měsíčním vyjednávání odborářů s vedením firmy podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě na rok 2011. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí podniku Věra Breiová.

"Podle nového dodatku se v letošním roce mzdy v ArcelorMittal Ostrava zvýší o tři procenta," uvedla Breiová.

„Myslím, že je to pro naše zaměstnance velmi dobrá zpráva, zároveň také potvrzení naší role nejlepšího zaměstnavatele v regionu a firmy s perspektivní budoucností,“ řekl generální ředitel společnosti Augustine Kochuparampil.

Kolektivní smlouva byla v ArcelorMittal Ostrava uzavřena v březnu 2010 s platností až do konce roku 2012. Nyní tak vedení společnosti a zástupci odborů jednali pouze o dodatku kolektivní smlouvy týkajícím se mzdové části platné pro rok 2011.

„Dohodli jsme se na navýšení mezd o tři procenta, současně jsme posílili i prémiovou složku mzdy. Stanovili jsme mechanismus dalšího navýšení formou výplaty prémií dvakrát ročně,“ dodal personální ředitel Jan Rafaj. V případě, že firma překročí plánované výsledky, ArcelorMittal Ostrava podle něj rozdělí mezi zaměstnance dalších několik milionů korun. Podepsaný dodatek se týká i zaměstnanců dceřiných firem ArcelorMittal Energy Ostrava a ArcelorMittal Engineering Products Ostrava.

Každý ze zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava má podle kolektivní smlouvy nárok na pětitýdenní dovolenou, u vybraných profesí ještě další týden navíc a zkrácenou pracovní dobu, a dále na čerpání nadstandardního pracovního volna s náhradou mzdy, na vyplacení až 13násobku průměrného výdělku jako odstupného při odchodu z organizačních důvodů a na zvláštní odměny při odchodu do důchodu a pracovním výročí.

Zaměstnavatel rovněž vyplácí příspěvek na penzijní připojištění, na rekondiční pobyty a zdravotní programy pro zaměstnance, ale také poskytuje finanční výpomoc v těžkých životních situacích či bezúročné půjčky.

Hutníci dostávají i příspěvek na stravování a mají zajištěn pitný režim. Firma také přispívá na sportovní a kulturní vyžití jak zaměstnanců, tak i jejich dětí. Speciální odměny jsou vypláceny dárcům krve. Novou kolektivní smlouvu podepsali za vedení společnosti generální ředitel a předseda představenstva Augustine Kochuparampil, ředitel pro výrobu a techniku a místopředseda představenstva Josef Buryan a personální ředitel Jan Rafaj. Za odbory předseda Rady odborů Vítězslav Prak a předseda Sdružení základních organizací Stanislav Chmelík, za odboráře dceřiné společnosti Luděk Lúčan.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data