Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Z ČEZ odešel čtvrtý největší akcionář, americká CRM prodala přes 3 % akcií

Z ČEZ odešel čtvrtý největší akcionář, americká CRM prodala přes 3 % akcií

23.03.2011 18:40
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká investiční společnost Capital Research and Management Company (CRM) v březnu odprodala držené akcie tuzemské energetiky ČEZ. Prodej celého drženého 3,03% podílu akcií společnosti ČEZ americká CRM v rámci regulatorního hlášení oznámila České národní bance.

Americká investiční skupina CRM, která podíl držela skrze investice svých fondů, jeho prodej oznámila s datem 16. března 2011. Tento obchodní den byl atypický vysokým objemem obchodů na akciích ČEZu v pražském SPADu. Z celkového zobchodovaného objemu 3,34 miliardy korun se rekordní počet 2,34 milionů kusů akcií tuzemské energetiky zobchodoval ten den u hladiny 825 korun za akcii (tedy objem zhruba 1,93 miliardy korun). Objem byl zhruba trojnásobný (a více) proti běžnému obchodnímu dni. Hodnota odprodaných akcií však dosahuje zhruba 13,5 miliardy korun (shodným kurzem 825 Kč/akcie).

CRM byla čtvrtým největším akcionářem ČEZu. Největším je s bezmála 70 % stát, následován finančními skupinami Unicredit a Citibank Europe. Více než 3% podíl v tuzemské energetice ČEZ americká CRM získala v květnu minulého roku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.12.2025
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?
14:03Amazon podle médií jedná o investici deseti miliard dolarů do OpenAI
13:47Představenstvo WBD doporučuje akcionářům odmítnout nabídku od Paramountu, kterou považuje za nedostatečnou
13:23Komerční banka, a.s.: Jmenování nového nezávislého člena dozorčí rady
12:18Evropským trhům pomáhá ropa a inflace. Daří se hlavně Londýnu  
12:05Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zhoršila, uvedl institut Ifo
12:04Waymo chce od investorů získat 15 miliard dolarů při ocenění přesahujícím 100 miliard
11:50Eurostat: Inflace v EU v listopadu zpomalila na 2,4 procenta, v Česku ještě více
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - Prodeje nových domů
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
11:00EMU - CPI, y/y