Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtvrtletní zisk a tržby Oracle díky růstu trhu prudce stouply, pozitivní výhled překonává odhady

Čtvrtletní zisk a tržby Oracle díky růstu trhu prudce stouply, pozitivní výhled překonává odhady

25.03.2011 10:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk největšího světového výrobce podnikatelského softwaru Oracle ve třetím čtvrtletí finančního roku společnosti vzrostl meziročně o 78 procent na 2,1 miliardy dolarů (41 centů/akcii) a tržby společnosti skončily výše, než se čekalo. Firma miliardáře Larryho Ellisona dnes uvedla, že profitovala z výrazného oživení výdajů na počítačové technologie a výnosů ze společnosti Sun Microsystems, kterou převzala v loňském roce. Oracle zveřejnila výhled na současné čtvrtletí, jímž překonává očekávání Wall Street. Titul v poobchodní fázi rostl o necelá čtyři procenta.

Tržby za čtvrtletí do konce února se zvýšily o 37 procent na 8,8 miliardy dolarů, což o 100 milionů dolarů překonalo odhady analytiků z Wall Street. Prodeje nových softwarových licencí, které jsou předním ukazatelem budoucích zisků, se zvýšily o 29 procent na 2,2 miliardy USD, tedy nad očekávání společnosti, která odhadovala 10% až 20% růst.

Tržby v segmentu hardwarových systémů se více než ztrojnásobily na 1,7 mld. USD z 458 mil. USD před rokem. Čistý zisk po odečtení jednorázových položek vzrostl o 50 procent na 2,8 miliardy dolarů a výsledek 54 centů v přepočtu na akcii překonal odhady o čtyři centy. Oracle díky příznivým výsledkům zvýšil dividendu o 20 procent.

Prezident firmy Oracle Mark Hurd označil uvedené čtvrtletí za skvělé. Růst výkonu ve 3Q byl podle něj všeobecný a široce založený, růstové tempo 30 procent a více zaznamenaly všechny geografické oblasti. Pro aktuální kvartál očekává společnost růst tržeb o 10 až 14 procent, což by odpovídalo výsledku 10,5 až 10,8 miliard dolarů. Současný odhad analytiků je na dolní hranici výhledu firmy. Zisk by se měl podle Oracle ve fiskálním 4Q pohybovat mezi 69 a 73 centy na akcii (konsensus 66 c.), růst výnosů z prodeje nových softwarových licencí by měl dosáhnout 9 až 19 procent.

Oracle v uplynulých šesti letech vynaložil více než 42 miliard dolarů na akvizice. Loni expandoval na poli podnikových serverů převzetím společnosti Sun Microsystems za 7,4 miliardy dolarů. Pod Oracle se díky této transakci dostal programovací jazyk Java, který ve světě pracuje ve více než miliardě zařízení, a operační systém Solaris.

Akcie firmy rostly po oznámení výsledků s výhledem v poobchodní fázi až o 4 procenta na 33,41 USD, na frankfurtské burze dopoledne posiluje o cca 5 % na 23,56 EUR.

(Zdroj: čtk, AP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data