Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nečas přinesl demise ministrů VV prezidentovi, Vondra (ODS) svou funkci odevzdal do rukou premiéra

Nečas přinesl demise ministrů VV prezidentovi, Vondra (ODS) svou funkci odevzdal do rukou premiéra

11.04.2011 15:36, aktualizováno: 11.4. 16:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Ministr obrany Alexander Vondra se rozhodl nabídnout svoji funkci do rukou premiéra Petra Nečase. „Svou funkci jsem rozhodl odevzdat do rukou předsedy vlády proto, abych nebránil změnám ve vládě a umožnil fungování trojkoaličního kabinetu,“ uvedl Vondra. „Tato vláda nesmí být ani o pravdivých, ani o vykonstruovaných kauzách, ale musí být o reformách, které tato země potřebuje,“ uvedl Vondra. Dodal, že svůj "osobní politický přístup" nezakládá na lpění na pozicích, ale chápe ho jako službu veřejnosti a ne jako "touhu být ministrem za každou cenu".

Premiér Nečas se na pražském hradě sešel s prezidentem Václavem Klausem a do jeho rukou předal demisi ministra dopravy Víta Bárty a návrhy na odvolání ministrů vnitra Radka Johna a ministra školství Dobeše. Nečas na následné tiskové konferenci uvedl, že ještě dnes začne jednání špiček ODS, TOP09 a VV (K9) a budou pokračovat také v dalších dnech. Nová předsedkyně poslanců VV Karolína Peake uvedla, že považuje za klíčové si na K9 mimo jiné vyjasnit pozice ohledně ministerstva vnitra a položila otázku, zda klíčovou věcí pro ODS není to, že strana neovládá právě toto ministerstvo. Podle ČT bude schůzka K9 zahájena dnes v 19:00 na úřadu vlády.

Nečas po schůzce s prezidentem řekl, že chce pokračovat v koaličním projektu. "Jednoznačně chci pokračovat v tomto koaličním projektu, to znamená ve spolupráci poslanců ODS, TOP 09 a VV," zdůraznil premiér. Nečas připomněl, že koaliční smlouvu nikdo nevypověděl a strany deklarovaly, že v ní chtějí pokračovat. Premiér předpokládá, že odpovědnost k úkolu provést reformy bude mít přednost před hraním nějakých politických hrátek.

Prezident před schůzkou s Nečasem řekl, že chce od Nečase plán dalšího fungování vlády před tím, než přijme demise či odvolání ministrů.


Váš názor
 •  
  11.04.2011 16:32

  nastal čas lámání chleba.VV buď neustoupí nebo se stanou hodným pejskem,který bude aportovat jak ODS tak TOP 09
  jim
 •  
  11.04.2011 16:29

  Bude zajímavé sledovat sebepožírání se poslanců VV s logem vše pro koalici,vše pro reformy,ale hlavně vše pro uchování moci a koryt.
  tedí
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - HDP, q/q