Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BlackRock: Nenáviděné finanční tituly otočí, pak nastane doba hodnotových investic

BlackRock: Nenáviděné finanční tituly otočí, pak nastane doba hodnotových investic

27.04.2011 19:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Účetní hodnota akcií finančních institucí v USA roste, jejich výsledky se zlepšují. Rostou výnosy z obchodů s dluhopisy i s akciemi, zvyšuje se aktivita v oblasti M&A a celkové výnosy tedy rostou, i když možná ne tak, jak by si trh přál. Na akcie finančních institucí ale negativně doléhá nejistota spojená s jejich regulací, stále například není známo, jak velké budou požadavky na velikost kapitálu. Výsledkem této nejistoty je i to, že banky nejsou tolik ochotné poskytovat úvěry. Pro Bloomberg to uvedl Kevin Rendino, investiční manažer ve společnosti BlackRock.

Akcie finančních institucí jsou podle investora v současnosti „nenáviděnou skupinou“, ve druhé polovině roku by si ale již měly vést lépe. Za atraktivní považuje například akcie Goldman Sachs a Citi, která má jako „sázka na globální makroekonomický vývoj“ v následujících třech letech prostor pro „minimálně 50% posílení“. Volatilita na akciovém trhu v USA nyní klesá, což je v souladu s tím, že se blíží letní sezóna, končí zveřejňování čtvrtletních zisků a brzy již skončí i program QE2. Možná tak vstoupíme do „velmi nudného léta“, uvedl Rendino.

Oslabující dolar odráží dlouhodobou fiskální politiku Spojených států. Slabá měna má své plusy i minusy, zvyšuje například konkurenceschopnost amerických firem, zároveň však odrazuje investory od investic do této země, míní Rendino. Kvůli slabému dolaru se vyhýbá zejména domácím maloobchodním firmám, protože oslabující měna jim zvedá náklady. Investoři by se měli zaměřit hlavně na hodnotové tituly, protože jejich návratnost začne překonávat růstové akcie od chvíle, kdy se začne lépe dařit finančním titulům. Dojde tak k návratu k dlouhodobému trendu, který ukazuje, že investice zaměřené na hodnotu vynášejí více, než růstové investiční strategie, míní Rendino.

Jak upozorňuje společnost Bespoke, index S&P 500 se dostává na stejnou úroveň, jaké dosáhl při posledním býčím maximu 18. února. Následující graf ukazuje, jak si od tohoto data vedly jednotlivé sektory. Osm z nich si vedlo lépe než celý index, o dvou největších sektorech, finančním a technologickém, ale platí opak:


blackrock

(Zdroj: Bloomberg, Bespoke)


Váš názor
  •  
    27.04.2011 21:02

    amerických banditů v čele s velkým benem to dovedou k dokonalému krachu!!!!
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - HDP, q/q