Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco (+7 %): Valná hromada odsouhlasila navýšení kapitálu až na 410 mil. EUR během pěti let a všechny další body

Orco (+7 %): Valná hromada odsouhlasila navýšení kapitálu až na 410 mil. EUR během pěti let a všechny další body

29.4.2011 9:55, aktualizováno: 29.4. 10:39
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Developerská skupina Orco Property Group na řádné a mimořádné valné hromadě získala souhlas dostatečného počtu akcionářů pro všechny navrhované body včetně oprávnění k navýšení kapitálu, odkupu vlastních akcií a přemístění sídla společnosti do Lucemburska. V Paříži akcie Orca získávají 6,2 % nad 9 EUR (217 Kč), v Praze ve SPADu registrují již živější 7,6% růstu na úroveň 226 Kč/akcie.

Řádná valná hromada disponovala celkem 24,5 procenta akcionářských práv a byla usnášeníschopná. Všechny navrhované body přijala poměrem hlasů mezi 83 % a 100 % přítomných hlasů. Mimořádná pak 20,5 % celkových hlasovacích práv a navrhované body schválila poměrem přítomných hlasů od 90 % do 100 %.

Valná hromada potvrdila oprávnění managementu navýšit stávající akciový kapitál až do výše 410 milionů EUR. Nyní je kapitál společnosti rozdělen do 57.620.850,60 EUR reprezentovaných celkem 14.053.866 akciemi bez nominální hodnoty. Body programu obsahovaly rozhodnutí o oprávnění ke změně, obnově a v případě potřeby nahrazení existujících autorizovaných akcií tak, aby byly rozděleny do 410 milionů eur v průběhu následujících pěti let od data konání mimořádné valné hromady společnosti. Další ustanovení programu pak hovořilo o oprávnění navýšit kapitál společnosti až na 410 milionů eur a o odsouhlasení vydání nových akcií bez nominální hodnoty, nesoucích shodná práva se akciemi stávajícími. Orco si tak chce otevřít prostor k navýšení kapitálu během následujících pěti let, kterého může, ale také nemusí využít. Valná hromada také schválila právo společnosti nakupovat své vlastní akcie a definovala podmínky takového nákupu.

Valná hromada odsouhlasila také potřebné kroky související s přesunem registrovaného sídla společnosti do Lucemburska a dále změnu stanov, která upravuje oznamovací povinnost pro dosažení podílu na hlasovacích právech. Ta je tedy nově nastavena postupně na 2,5 %, 5 %, 10 %, 15 %, 20 %, 25 %, 33 1/3 %, 50 % a 66 2/3 %.

„S naprostou většinou hlasů udělili akcionáři společnosti silný mandát k pokračování v restrukturalizaci společnosti a jejímu obratu k růstu. Udělili Orku také právo posilovat pozici společnosti hotovostí i navýšením kapitálu a to s nejvýše možným diskontem na úrovni 10 procent průměru předchozích 30 obchodní dní,“ uvedl šéf společnosti Jean-Francois Ott.

Valná hromada schválila konsolidované finanční výsledky roku 2010 a rozhodla o změně auditora. Dosavadní PricewaterhouseCoopers nově nahrazuje auditorská společnost Deloitte S.A. Krok ještě vyžaduje schválení ze strany CSSF.

Valná hromada potvrdila tři nové ředitele. Jsou jimi Gabriel Lahyani, Bertrand Des Pallieres and Mr Richard Lonsdale-Hands.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba