Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cramer: Bude těžké zastavit tuto rozjetou rally

Cramer: Bude těžké zastavit tuto rozjetou rally

01.06.2011 16:01
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Známý analytik a investor Jim Cramer během svého posledního vystoupení na televizní stanici CNBC poukázal na sílu rostoucího trendu, když tento růst přirovnal ke štafetě, která odstartovala v Šanghaji, pokračovala v Japonsku a Evropě a mohutně finišovala v USA.

„Takový pohyb na globálních trzích jsme tady neviděli celou věčnost“, uvedl Cramer a k tomu dodal, že čínská ekonomika pokračuje v růstu navzdory inflaci a zvýšená poptávka po komoditách v Číně signalizuje, že se věci otáčejí. Tento excentrický showman zmínil i průmyslovou poptávku v Japonsku, která v minulém měsíci poprvé od ničivého zemětřesení vzrostla.

Problémy kolem řecké dluhové krize se podle Cramera dostávají na vedlejší kolej, když se řeckými problémy nyní zabývá Mezinárodní měnový fond. Cramer se rovněž domnívá, že Evropa se nakonec stejně nevyhne nezbytným reformám a jako jednu z variant uvádí převzetí řeckého ministerstva financí Evropskou unií, což by společnou evropskou měnu posílilo.

Cramer na závěr své show dodal: „Celosvětová rally je těžko zastavitelná, což vidíte na neschopnosti trhu výrazněji propadnout na něčem, co se dnes jeví jako pouhá lokální data. Je to vítězství vůle globálního trhu a tato rostoucí přílivová vlna je dost silná na to, aby vynesla vzhůru akcie, které se obchodují na této neuvěřitelně děravé americké lodi“.



(Zdroj: CNBC)

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data