Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sazka dostala od PPF 200 milionů Kč, hned splatila dluh státu

Sazka dostala od PPF 200 milionů Kč, hned splatila dluh státu

03.06.2011 16:38
Autor: ČTK

Loterijní společnost Sazka dostala na účet 200 milionů , které ji na zajištění běžného chodu poskytla společnost Moranda. Tu kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Ihned byla zaplacena dlužná částka vůči státu, kvůli které zahájilo ministerstvo financí se Sazkou správní řízení o pozastavení nebo odebrání licencí k loterijní činnosti, sdělila dnes ČTK mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenka Tichá.

Další část peněz půjde podle ní na výplaty výher, včetně dvou velkých Jackpotů, mzdy zaměstnanců a na další běžný provoz v souladu s loterijním zákonem. "Sazka jasně všem sázejícím deklaruje, že má dostatek peněz na výplatu všech výher a sázející nemusejí mít jakékoli obavy nadále sázet. Již o víkendu se uskuteční další losování Sportky, kde se v Jackpotu hraje o 32 milionů korun," dodala Tichá.


Věřitelský výbor Sazky vybral nabídku Morandy ve čtvrtek večer. Schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 miliónů korun se splatností dva roky. Z toho 200 miliónů korun je poskytnuto okamžitě a prioritně bude sloužit na úhradu dluhů státu a úhradu výher včetně dvou jackpotů, dále potom na mzdy zaměstnanců a na další běžný provoz společnosti Sazka.

Druhou nabídku od společnosti Gladiolus, za kterou stojí skupiny Penta a E-Invest, nevyhodnotil podle Tiché Cupkův právní odbor jako relevantní.

Moranda je jedním z velkých věřitelů Sazky. Dříve patřila do impéria realitního magnáta Radovana Vítka, který jejím prostřednictvím koupil pohledávku za Sazkou od Komerční banky. Později Vítek Morandu převedl na Kellnerovu PPF.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data