Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Prada získá emisí akcií v Hongkongu 2,1 miliardy dolarů

    Prada získá emisí akcií v Hongkongu 2,1 miliardy dolarů

    23.06.2011 10:58
    Autor: ČTK

    Italský módní dům Prada dnes stanovil cenu akcií v primární emisi na hongkongském trhu na 39,50 hongkongského dolaru (HKD), což bylo na dolním okraji stanoveného cenového rozpětí. Firma tak prodejem minoritního podílu akcií získala 2,1 miliardy dolarů. V pátek se akcie Prady začnou obchodovat na hongkongské burze.

    Prada SpA uvedla, že spolu s dalšími akcionáři Prada Holding BV a italskou bankou Intesa Sanpaolo prodala 423,3 milionu akcií, což představuje 16,5 procenta základního kapitálu. Firma minulý týden stanovila rozpětí emisní ceny na 36,5 HKD až 48 HKD a poté jej zúžila na 39,50-42,235 HKD.

    Prada bude první italskou firmou obchodovanou v Hongkongu. Firma chce výtěžek z prodeje použít zejména na expanzi v Asii. Majoritním vlastníkem firmy, která působí již téměř sto let, je s podílem 95 procent návrhářka Miuccia Prada a její manžel Patrizio Bertelli. Zbývajících pět procent vlastní Intesa Sanpaolo. Firma prodává oděvy a módní doplňky pod značkou Prada a trendové modely pod značkou Miu Miu.

    Čistý zisk Prady v loňském fiskálním roce do konce ledna stoupl o 150 procent na 251 milionů eur a tržby vzrostly o 31 procent na 2,05 miliardy eur. V první polovině letošního roku čeká firma zvýšení zisku o téměř polovinu.

    Prada si vybrala pro emisi akcií Hongkong, protože sází na růst zájmu o luxusní zboží v Číně. Do roku 2015 se má Čína na celosvětových tržbách z prodeje luxusního zboží podílet 20 procenty. Prada už v dynamické oblasti Asie a Tichomoří provozuje asi třetinu ze svých 326 značkových obchodů.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.08.2026
    11:37Akcie při čekání na Nvidii spíše klesají, dluhopisy po poklesu výnosů drží pozice  
    10:52Šéfka MMF: Světová ekonomika si s šokem kvůli Íránu poradila lépe, než se čekalo
    10:28Sazby se musí kvůli odolné ekonomice zvýšit, varuje členka Výkonné rady ECB
    8:49Rozbřesk: Slovenský odliv mozků = český příliv talentu
    8:30Meta jedná o urovnání v případu závislosti teenagerů, Evropa otevře povětšinou v plusu  
    6:05Bernstein: Bez daňových změn by bylo zadlužení americké vlády poloviční
    25.08.2026
    22:01Americké trhy dnes mírně posilují  
    16:55AI jako technologicko-ekonomický bonus, nebo uchovatel trendu?
    16:35Čínské značky mohou do deseti let v Evropě vyrábět 1,5 milionu aut ročně
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?
    8:47USA oznámily sankce proti Íránu, bitcoin už nad 80 tisíci dolary  
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - HDP, q/q a
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
    14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m