Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tipsport nesmí použít pro svou číselnou loterii název Tipsportca

Tipsport nesmí použít pro svou číselnou loterii název Tipsportca

08.07.2011 15:28
Autor: ČTK

Sázková kancelář Tipsport obdržela od soudu předběžné opatření, podle něhož nesmí použít pro svou novou číselnou loterii název Tipsportca. Tu měla firma spustit v pondělí. ČTK to dnes řekla mluvčí loterijní společnosti Sazka Lenka Tichá a potvrdil i mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava s tím, že informace o dalších krocích Tipsportu budou odpoledne. Název loterijní hry je podle Tiché za hranicí porušování práv k ochranným známkám, jejichž majitelem je Sazka, která provozuje číselnou loterii Sportka.

Návrh na předběžné opatření proti Tipsportu podala Sazka. Jeho předmětem je užívání názvu Tipsportca pro novou číselnou loterii. "Městský soud v Praze rozhodl ve prospěch Sazky a vydal usnesení o předběžním opatření. Na základě něj je Tipsport povinen zdržet se dočasně užívání označení Tipsportca pro název jakéhokoliv svého produktu. V praxi to znamená, že musí číselnou loterii přejmenovat," uvedla Tichá. Soud se bude celou záležitostí zabývat na základě žaloby, kterou Sazka připravuje kvůli porušování práv k ochranné známce. Pokud usnesení potvrdí, Tipsport se bude muset zdržet používání názvu Tipsportca definitivně, dodala.

Společnost Tipsport kvůli nové hře Tipsportca spustila masivní reklamní kampaň, jejíž ústřední postavou se stal moderátor Leoš Mareš. Prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace Pavel Brabec dnes ČTK řekl, že při uvedení nového produktu na trh firma obecně musí počítat s investicí v řádu desítek milionů korun. "Další investice jsou potřebné pro udržení zájmu veřejnosti v dalším období," podotkl.

Spor mezi Sazkou a společností Tipsport kvůli nové loterii podle Brabce bylo možné očekávat. "Loterijní trh je po dlouhé agónii Sazky výzvou pro nové produkty. Tipsport se svou Tipsportcou se snaží tuto obchodní příležitost rychle uchopit," uvedl Brabec, podle kterého zaváděcí kampaň na tuto novou loterii je poněkud rozpačitá a kampaň evidentně cílí do mladší cílové skupiny. "Volba Leoše Mareše se mi zdá možná poněkud zvláštní, možná i kontraproduktivní," míní.

Číselnou loterii zatím provozuje jen Sazka, která je od konce května v konkurzu. Sázky Tipsportky měli lidé začít podávat od pondělí 11. července na všech téměř 1000 pobočkách Tipsportu. První losování výherních čísel se mělo uskutečnit v neděli 17. července.

Konkurenční Fortuna (120,35 CZK, -0,53%) plánuje v polovině července spustit novou číselnou loterii Fortuna Lotto, jejíž týdenní tah čísel s jackpotem bude také přímým konkurentem Sportky provozované Sazkou. Fortuna má pro sázení v číselné loterii smlouvu zatím na tisícovku prodejních míst.

Povolení k provozování číselných loterií dostala od ministerstva financí také společnost Synot Tip. Ta spuštění číselné loterie plánuje na září letošního roku. O licenci požádala také sázková společnost Chance.

Sázkové kanceláře zrychleně zareagovaly na dění okolo společnosti Sazka, která provozuje mimo jiné hry Sportka či Šťastných 10. Firma je od konce března v úpadku a od konce května v konkurzu, a to kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena.

Tipsport byl založen v květnu 1991. Nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavné kulturní události a také na číselné hry. Působí v ČR, na Slovensku a v Polsku. Počátkem roku měl zhruba 180.000 registrovaných klientů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data