Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fincentrum Hypoindex: Banky v červnu poskytly rekordních 7004 hypoték, sazby opět klesly

Fincentrum Hypoindex: Banky v červnu poskytly rekordních 7004 hypoték, sazby opět klesly

20.07.2011 12:23
Autor: Redakce, Patria.cz

V červnu opět rostl počet sjednaných hypoték a pokořil tak hranici sedmi tisíc (přesně 7 004 úvěrů), počet hypotečních úvěrů tak vzrostl ve srovnání s květnem o necelých 300. Vyplývá to z aktuálního Fincentrum Hypoindexu. Průměrná úroková sazba činila 4,14 procenta z květnových 4,24 %.

Znovu se tak posunul rekord v počtu sjednaných hypoték od června roku 2008. Celkový objem sjednaných hypoték vystoupal na 11,765 miliardy korun. Vzrostla také průměrná výše hypotečního úvěru, a to o 32 812 korun na 1 679 749 korun.

Úrokové sazby u hypoték v červnu opět klesly, průměrná úroková sazba hypoték bez rozdílu fixace spadla ve srovnání s květnem o deset bazických bodů. Především díky poklesu sazeb u tříletých fixací a zvýšení podílu hypoték s variabilní sazbou se dostala průměrná úroková sazba ukazatele Fincentrum Hypoindex na hodnotu 4,14 procenta.

Vývoj Hypoindexu od roku 2003 do současnosti

hypoindex červen11

Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám byl v červnu největší zájem o pětileté fixace. S touto fixací bylo během června sjednáno 3 493 hypotečních úvěrů. Druhou nejoblíbenější variantou byly hypotéky s tříletou fixací (2 632 úvěrů). Právě u hypoték s tříletou fixací nejvíce poklesly úrokové sazby - celkem o 13 bazických bodů. Průměrná úroková sazba u tříleté fixace je tedy 4,24 procenta. Jednoletou fixaci u své hypotéky zvolilo 282 klientů a s variabilní úrokovou sazbou 441 klientů.

"Pokles hodnoty Fincentrum Hypoindexu byl způsoben snížením úrokových sazeb napříč fixacemi, nejvíce však k poklesu přispěly tříleté fixace, jejichž průměrná hodnota se významně přiblížila pětiletým fixacím. Podporou poklesu byla také změna struktury fixací z jednoletých ve prospěch levných variabilních fixací a snížení podílu ostatních fixací, nepatrný protichůdný efekt mělo zvýšení podílu tříletých fixací na úkor pětiletých fixací," poznamenal analytik Fincentrum Josef Rajdl.

(Zdroj: mediafax, Fincentrum Hypoindex)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu