Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ericsson zvýšil zisk o 60 procent, na konsensus to však nestačilo. Akcie padají na roční minima

Ericsson zvýšil zisk o 60 procent, na konsensus to však nestačilo. Akcie padají na roční minima

21.07.2011 10:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Švédskému výrobci telekomunikačního zařízení LM Ericsson stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 66 procent na 3,12 miliardy SEK, nedosáhl však na odhadovaných 3,88 mld. SEK. Tržby se zvýšily o 14 procent na 54,7 miliardy SEK, lehce nad konsensus 54,5 mld. SEK. Hospodaření podpořila vysoká poptávka po zařízení pro mobilní širokopásmové sítě, výsledek nicméně zůstal pod odhady kvůli nákladům spojeným s optimalizací počtu zaměstnanců a pomalejšímu růstu divize služeb, uvedla společnost.

Akcie Ericssonu po neuspokojivých výsledcích v úvodu obchodování ztrácejí až 8,3 procenta na 84,3 SEK a dostávají se tak nejníže od července 2010. Pro titul jde o největší propad od října 2009.

Mimořádné restrukturalizační náklady Ericssonu dosáhly ve druhém čtvrtletí 1,3 miliardy švédských korun. Růst tržeb navíc zpomalilo posílení švédské koruny. Vysoký růst firma zaznamenala v Brazílii, Číně, Německu, Koreji a Rusku, ve Spojených státech si drží silnou pozici, nicméně dochází k určitému zpomalování, uvedl generální ředitel Hans Vestberg.

Očištěný zisk, před zdaněním a úroky a bez hospodaření společného podniku, činil pět miliard SEK. Zaostal tak za odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 6,3 miliardy SEK.

Společnost současně zvýšila odhad celkových nákladů na restrukturalizaci za celý letošní rok o 50 procent na tři miliardy SEK. Důvodem je vyšší počet propuštěných ve Švédsku.

Společný podnik firmy pro výrobu mobilních telefonů s japonskou firmou Sony se ve čtvrtletí propadl do ztráty. Sony Ericsson minulý týden uvedl, že vykázal ztrátu 50 milionů eur (1,2 miliardy Kč) po zisku 12 milionů eur před rokem. Ziskovost zasáhly negativní důsledky březnového zemětřesení v Japonsku. Tržby společnosti se meziročně snížily téměř o třetinu na 1,19 miliardy eur.

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.11.2025
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl
15:36Jakub Blaha: AMD představilo dlouhodobé finanční cíle, zisk má vyrůst o 400 procent  
15:34Goldman Sachs: Americké akcie čeká slabší dekáda, diverzifikujte mimo USA  
14:39Švýcarský On navyšuje výhled a chce být nejprémiovější sportovní značkou na trhu
13:32Foxconn zvýšil zisk o 17 %, chystá spolupráci s OpenAI
13:19Dolar nejatraktivnějším aktivem? Carry strategie poráží akcie i dluhopisy
12:42RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33AI čipy potáhnou AMD k rekordním ziskům, míří na 35% růst tržeb
10:50Akcie jsou na tom dnes smíšeně, pozitivní vývoj však převládá  
10:29Světová poptávka po ropě a plynu může růst až do roku 2050, uvedla agentura IEA
10:03Infineon očekává návrat k růstu tržeb díky zlepšenému výhledu v segmentu umělé inteligence
8:57Rozbřesk: Redukce růstu ve čtvrtém čtvrtletí by měla být do jednoho procentního bodu
8:51CFO ČEZ pro Patria.cz, Infineon sází na AI, AMD predikuje 35% růst tržeb a futures jsou smíšené  
7:59GasNet i jaderný rekord versus padající ceny elektřiny, rozklíčovává výsledky i výhled šéf financí ČEZ Novák
6:09Wells Fargo varuje: Technologie jsou nadhodnocené, je čas realizovat zisky
11.11.2025
22:02Wall Street bez jasného směru: Dow Jones posílil, zatímco Nasdaq mírně ztratil  
17:19Akciový „zákon“ 7 % drží od roku 1870
16:22Buffett si po svém odchodu zatím ponechá akcie třídy A a zrychlí v charitě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data