Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy rostou již 4 dny po sobě, Čína intervenuje ve prospěch vlastního bankovního sektoru...

Asijské trhy rostou již 4 dny po sobě, Čína intervenuje ve prospěch vlastního bankovního sektoru...

11.10.2011 8:46
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Druhý obchodní den tohoto týdne se pro asijské trhy prozatím vyvíjí relativně příznivě. Hlavní indexy jsou na nejlepší cestě zaznamenat největší čtyřdenní růst od roku 2009, korejská měna won posiluje již třetím dnem v řadě a ceny amerických státních dluhopisů oslabují na pozadí důvěry, že evropští politici budou v brzké době schopni přijít s jasným a hlavně realistickým plánem na pomoc předluženým členům eurozóny. Index Nikkei po dni volna posiluje o 1,95 %, Hang Seng roste o 2,79 %, zatímco S&P/ASX 200 je o 0,63 % silnější. Širší regionální benchmark MSCI Asia Pacific přidává 2,2 %, poměr rostoucích a klesajících titulů dosahuje 7:1. Futures kontrakty na trhy v USA mírně ztrácí, v případě Evropy prozatím indikují otevření kolem nulových hodnot.

Industrial & Commercial Bank of China Ltd., největší banka světa měřeno tržní hodnotou, a China Construction Bank Corp. shodně během seance v Hong Kongu posilují o více jak 6 % po informaci, že státní fond Central Huijin Investment Ltd. – divize China Investment Corp. – začal formou nákupů akcií ICBC, China Construction, Agricultural B. of China a Bank of China Ltd. intervenovat ve prospěch jejich ceny. Podle vlastních slov bude fond „pokračovat v relevantních operacích na trhu“ a připojí se tak jistou formou k evropským měnovým autoritám při podpoře vlastního bankovního sektoru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu
14:25Forbes: Nejbohatší člověk planety je Musk, Strnad je v první sedmdesátce
14:10Tlak na private credit sílí. JPMorgan snižuje hodnotu úvěrů
14:00Inflace v USA stagnuje, ale rizika narostla  
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    13:30USA - CPI, y/y