Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Změny v čele Erste: Spalt se ujímá rizik v Maďarsku, Škopek míří znovu do čela BCR

Změny v čele Erste: Spalt se ujímá rizik v Maďarsku, Škopek míří znovu do čela BCR

15.12.2011 9:06, aktualizováno: 15.12. 11:16
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Dozorčí rada skupiny Erste Group rozhodla o změnách v jejím vedení. Bernhardt Spalt a Martin Škopek opouštějí management skupiny a ujímají se klíčových funkcí u aktivit v Maďarsku a Rumunsku.

Bernhardt Spalt, nynější člen vedení skupiny, bude s platností od 1. února roku 2012 řídit rizika v Erste Bank Hungary. „V Bernhardu Spaltovi získá podnikání v Maďarsku nejkvalitnějšího risk manažera, jakého si lze představit. Jeho zkušenosti jsou zárukou, že lokální aktivity v Maďarsku se již brzy překlopí do méně rizikových časů,“ uvedl šéf skupiny Erste Andreas Treichl. Erste za devět měsíců roku na špatná aktiva v Maďarsku vyhradila celkem 701 mil. eur, před rokem jen 180 milionů eur. 10. října Erste rozhodla o vložení 600 mil. eur do svého maďarského byznysu na krytí jeho letošních ztrát. "Banka potřebuje kompletně přepracovat svou strategii v Maďarsku kvůli nestabilnímu a nepředvídatelnému prostředí na trhu pod maďarskou vládou vedenou Viktorem Orbánem," uvedl šéf maďarských aktivit Erste Radovan Jelasity na investorském dni v prosinci.

Ke konci března 2012 pak dojde na změnu ve vedení rumunské banky BCR. Odchází Oana Petrescu, přichází Martin Škopek. Ten je nyní šéfem celé skupiny Erste Group pro retailové aktivity a v čele banky BCR vybudoval právě obchodování pro retailovou klientelu. Škopek, který v BCR působil již od listopadu 2006 do června 2010, bude vedle této funkce nadále pokračovat v řízení celoskupinových aktivit v oblasti obchodu s drobnými klienty. „Touto změnou si chceme zajistit, že retailové aktivity v Rumunsku budou prosperovat přes obtížné ekonomické prostředí a že v momentě oživení soukromé spotřeby na trhu z nich banka bude profitovat,“ uvedl Treichl.

Dosavadní zodpovědnost Bernharda Spalta v rámci Erste Group převezme Gernot Mittendorfer, nyní zodpovědný za korporátní a investiční bankovnictví. Jej v této zodpovědnosti nahradí Franz Hochstrasser. Všechna rozhodnutí dozorčí rady Erste ještě vyžadují schválení lokálního dohledu v jednotlivých zemích. V důsledku nových funkcí Spalta a Škopka se management skupiny zužuje na pět ze sedmi členů, kterým byl prodloužen mandát do poloviny roku 2017 (současný končí v polovině roku 2012).

“Chci velmi poděkovat Bernhardu Spaltovi a Martinovi Škopkovi za jejich odhodlání a ochotu přispět svými zkušenostmi a svým know-how na dvou klíčových trzích Erste: v Rumunsku a v Maďarsku. Nesmírně si vážíme jejich rozhodnutí, které ukazuje dvě charakteristiky skupiny Erste: vybudovat silný management skupiny, který potřebujeme pro úspěšné čelení výzvám a přitom úzkou spolupráci managementu v rámci odlišného druhu podnikání a trhů," úvedl šéf dozorčí rady skupiny Erste Heinz Kessler.

(Zdroj: Erste Group)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university