Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco ulevilo dluhu v Orco Germany o 109 milionů eur, směnilo 84,5 % německých dluhopisů

Orco ulevilo dluhu v Orco Germany o 109 milionů eur, směnilo 84,5 % německých dluhopisů

10.5.2012 10:40
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Developerská skupina Orco Property Group, která na valné hromadě 7. května získala souhlas držitelů dluhopisů a warrantů Orco Germany se směnou na konvertibilní dluhopisy a následně akcie skupiny Orco a z části za nové dluhopisy, oznámila první krok transakce.

Ke dni 9. květnu skupina Orco provedla konverzi zásadní části 84,5 procenta z celkem vydaných dluhopisů německé Orco Germany pod ISIN emise XS0302623953 do konvertibilních dluhopisů skupiny Orco. Tato část dluhopisů bude následně směněna za nově vydávané akcie. Zbývající část 15,5 procenta celkového objemu dluhopisů může být následně směněna za nové dluhopisy skupiny Orco v objemu 20 milionů eur, za podmínek vydaných 18. dubna.

„Tato konverze dluhopisů Orco Germany do konvertibilních dluhopisů snižuje zadlužení Orco Germany o 109 milionů eur včetně úroků a splátek jistin a snižuje poměr zadlužení ze 78 procent k úrovni 63 procent,“ uvedla skupina Orco.

K podrobnostem směny Orco uvádí, že ke dni 14. květnu či kolem tohoto data bude nejprve 70 procent konvertibilních dluhopisů vydaných skupinou Orco směněno za celkem 18.361.540 nových akcií skupiny Orco. Tímto krokem dojde k navýšení celkového počtu vydaných akcií skupiny Orco na 35,4 milionu z 17,05 milionu. Zbývající část 30 procent konvertibilních dluhopisů podléhá při směně za akcie schválení pařížského soudu, který kontroluje záchranný plán společnosti. Slyšení v této věci je naplánováno na 14. května.

Majitelé dluhopisů a warrantů Orco Germany na valné hromadě konané 7. května podpořili restrukturalizaci dluhu skrze swap dluhu za akcie při účasti 72,5 procenta oprávněných držitelů dluhopisů, kteří hlasovali jednomyslně, tedy vyslovili 100% souhlas. Výsledek transakce musí potvrdit také valná hromada držitelů dluhopisů skupiny Orco se splatností 2012, která byla odložena na 15. května.

Dohody Orco na směně dluhu za akcie a z části za nově vydaný dluh mají za cíl dosáhnout u dluhopisů skupiny Orco směny zhruba 90 procent dluhopisů OPG za zhruba 65 milionů akcií OPG a ve zbývajícím objemu 55,2 milionu eur za nově vydávané dluhopisy OPG a u Orco Germany viz výše.

Valná hromada držitelů české emise dluhopisů skupiny Orco 2011 minulé pondělí podpořila restrukturalizaci dluhu společnosti 100% poměrem hlasů při účasti 77 % oprávněných držitelů dluhopisů. Krok, který zahrnuje platbu připadající na 30. dubna 2012, musí v rámci dojednaného záchranného plánu schválit zodpovědný soud v Paříži. Podle skupiny Orco se tak stane nejspíše v průběhu května. Orco uvedlo, že k 30. dubnu 2012 skupina zrušila 110 ze 140 dluhopisů, zbytek zůstává obchodován na pražské burze.

Již předchozí páteční valná hromada držitelů zahraničních dluhopisů 2010, 2013 a 2014 skupiny OPG schválila plán směny dluhu za akcie společnosti, který je součástí dohody s věřiteli dceřiné Orco Germany. 


 
S akciemi a dalšími instrumenty developerské skupiny Orco Property Group i Orco Germany bylo z důvodu probíhajících jednání o restrukturalizaci dluhu na valných hromadách pozastaveno obchodování ve dnech 27. a 30. dubna. Obchodování se všemi dluhovými i akciovými nástroji bylo obnoveno po svátku počínaje 2. květnem 2012. Vedle v Praze obchodovaných akcií jde o akcie listované na pařížské burze cenných papírů NYSE Euronext Paris a varšavské burze. Akcie Orco Germany jsou pak obchodovány na regulovaném trhu ve Frankfurtu. Akcie Orco dnes v Praze obchodují se ztrátou 0,6 % na úrovni 73 korun za akcii.


Čtěte více:

Orco: Dohody směřují ke směně 90 % dluhopisů skupiny a 85 % Orco Germany za akcie
18.4.2012 9:44
Skupina Orco oznámila, že dosáhla předběžné dohody s třetinou držitelů...
Orco: Držitelé českých dluhopisů 2011 schválili restrukturalizaci dluhu, ode dneška se znovu obchoduje
2.5.2012 9:10
Pondělní valná hromada držitelů české emise dluhopisů skupiny Orco 201...
Orco – Směna dluhu uleví. Znamená ale zásadní ředění, propad NAV a radu prodat, míní KBC (analýza)
4.5.2012 11:37
Dohoda na směně dluhů developerské skupiny Orco a Orco Germany za celk...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data