Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft údajně hodlá vzkřísit Windows Mobile díky vlastnímu chytrému telefonu

Microsoft údajně hodlá vzkřísit Windows Mobile díky vlastnímu chytrému telefonu

22.06.2012 9:32
Autor: ČTK

Americký softwarový gigant Microsoft Corp. zřejmě připravuje svůj vlastní chytrý telefon, který by mu pomohl nastartovat prodej mobilního operačního systém Windows. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na spekulace analytika, který firmu sleduje mnoho let. Microsoft zprávu nepotvrdil. Na počátku tohoto týdne firma představila svůj vlastní tablet Surface, a ukončila tak období 37 let, kdy se zaměřovala pouze na software a výrobu hardwaru nechávala na svých partnerech. 

Spekulace přicházejí krátce poté, co Microsoft odhalil svůj nejnovější systém Windows Phone 8. Nejnovější verze softwaru má být uvedena na trh letos na podzim. "Náš zdroj z odvětví říká, že Microsoft možná pracuje se smluvními výrobci na vývoji vlastního mobilního telefonu pro Windows Phone 8," napsal svým klientům analytik Nomury Rick Sherlund. Zatím však podle něj není jasné, zda to bude jen referenční platforma nebo přímo značkový mobilní telefon Microsoftu

Microsoft nepotvrdil ani nepopřel spekulace. Mluvčí uvedl, že firma má velkou důvěru ve své hardwarové partnery a společně chtějí v letošním roce uvést na trh Windows Phone 8. Microsoftu se však zatím příliš nedaří proniknout se svým softwarem na trh chytrých telefonů, kterému dominují iPhony firmy Apple a přístroje s operačním systémem Android od Googlu, a má zde podíl jen dvě procenta. 

Microsoft založil své podnikání na vytváření softwaru, který používají jiní výrobci hardwaru. Úspěch přístrojů iPhone a iPad firmy Apple však ukazuje, že výroba obojího má své výhody. 

Analytik firmy McAdams Wright Ragen Sid Parakh se domnívá, že výroba vlastního chytrého telefonu by měla pro Microsoft smysl, a firma tím může jen velmi málo ztratit. Pokud by však Microsoft přišel s vlastním přístrojem, mohla by to být rána pro problémovou finskou Nokii, která se loni dohodla, že bude vyrábět chytré telefony se softwarem Windows. Parakh se domnívá, že pokud by chtěl Microsoft proniknout do výroby telefonů, mohl by uvažovat i o převzetí Nokie, i když je to velmi nepravděpodobné. Přístroje s Windows plánují letos začít vyrábět také firmy Samsung Electronics, HTC a Huawei. 

Microsoft již neúspěšně experimentoval s mobilními telefony. Koupil firmu Danger, návrháře módních telefonů, a vyvinul vlastní domácí přístroj nazvaný Kin. V roce 2010 ho uvedl na trh, po několika měsících ho však z trhu stáhl.


Čtěte více:

Microsoft se pustil do konkurenčního boje na poli tabletů. Představil vlastní produkt nazvaný Surface
19.06.2012 8:49
Americká společnost Microsoft (29,84 USD, -0,60%) představila v noci n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data