Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft se pustil do konkurenčního boje na poli tabletů. Představil vlastní produkt nazvaný Surface

Microsoft se pustil do konkurenčního boje na poli tabletů. Představil vlastní produkt nazvaný Surface

19.06.2012 8:49
Autor: ČTK

Americká společnost Microsoft (29,84 USD, -0,60%) představila v noci na dnešek vlastní tablet nazvaný Surface. Podle agentury Reuters má tato novinka představovat konkurenci pro iPad firmy Apple (585,78 USD, 2,03%). 

Největší softwarový výrobce na světě by měl svůj tablet s operačním systémem Windows 8 uvést na trh na podzim. Bude mít dvě verze, jednu založenou na tradičních čipech Intel (27,42 USD, 0,29%) Corp., druhá bude využívat mikroprocesorů ARM . Obě ale budou mít rozkládací kryt jako klávesnici. Jedna verze váží 680 gramů a cenově je podle agentury AP srovnatelná s ostatnímui tablety. Druhá váží 910 gramů a její cena odpovídá Ultrabooku. 

Prototyp představil na tiskové konferenci v Los Angeles výkonný šéf firmy Steve Ballmer. Bez dalších podrobností uvedl, že tablet bude srovnatelný se současnými tablety ARM a Ultrabooky firmy Intel

Uvedení vlastního tabletu by mělo z Microsoftu udělat přímého konkurenta jeho nejbližších hardwarových firem jako je Samsung Electronics a Hewlett-Packard (21,05 USD, -2,73%). 

Microsoft se s novými Windows snaží dostat na pole tabletů a chytrých mobilů, kde dosud dominují Apple a Google (570,85 USD, 1,12%). Vlastní počítačový tablet, který by měl být rovnocenným konkurentem pro tablety iPad od Applu, začal vyvíjet i finský výrobce telekomunikačních zařízení Nokia (1,96 EUR, 2,08%). Experti očekávají, že Nokia přijde s vlastním tabletem už letos a že přístroj bude mít operační systém Windows 8 od Microsoftu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m