Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nečas: Zamítnutý daňový balík půjde dnes znovu do Sněmovny. Změny možné při dohodě celé koalice

    Nečas: Zamítnutý daňový balík půjde dnes znovu do Sněmovny. Změny možné při dohodě celé koalice

    06.09.2012 8:21, aktualizováno: 6.9. 8:23
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Vláda se dnes ráno sejde, aby znovu schválila balíček daňových změn, který ve středu večer odmítla Sněmovna. Jednat bude o totožném znění, premiér Petr Nečas nicméně připustil pozdější změny, dohodnout se na nich musí ale celá koalice. Jako předseda ODS přiznal, že šest poslanců jeho strany porušilo koaliční dohodu, když ve středu pro návrh nehlasovalo. S novou předlohou hodlá vláda spojit žádost o důvěru.

    Původně Nečas počítal, že návrh vláda schválí už ve středu večer na pravidelném zasedání kabinetu, jednání ale ministři nakonec odložili kvůli pokračování schůze dolní parlamentní komory. Na posunuté schůzi se ministři budou zabývat také koncepcí ochrany a péče o nezletilé cizince bez doprovodu.

    Kabinet by se měl zabývat také doporučeními na změnu legislativy, které ombudsman předal na jaře Sněmovně. Části doporučení by měly vyhovět připravované novely, rozhodně ale vláda nesouhlasí s kritikou povinného hlášení části nezaměstnaných na pobočkách České pošty. Přes doporučení veřejného ochránce práv na novince, která platí od ledna, nechce nic měnit.

    "Je možné dosáhnout změny, ale v případě, že se na tom dohodnou všechny strany," připustil Nečas krátce po hlasování. V tom se koaličním stranám nepodařilo získat pro návrh podporu nutných 101 poslanců a návrh na řadu daňových změn, který do sněmovny vrátil Senát, tak putuje znovu na vládu.

    Vláda návrh projedná znovu už ve čtvrtek, a to ve znění, které sněmovna odsouhlasila ve třetím čtení. Později návrh přeloží znovu ve sněmovně a spojí ho s hlasováním o důvěře. A to ne pouze v prvním čtení, ale také v každém dalším kroku legislativního procesu – tedy i ve čtení třetím, případně po vrácení normy horní komorou nebo znovu v případě prezidentského veta. 

    "Myslím, že se brzy ukáže, zda jde o věc nebo zda je odlišný názor daných osob na daňovou politiku zástupným problémem,“ poznamenal také Petr Nečas na otázku, co stojí za nesouhlasem šestice poslanců ODS.
     
    Pokud by parlament do konce roku žádnou jinou změnu sazby DPH neschválil, pak se od příštího roku obě sazby sjednotí na úrovni 17,5 procenta.


    (Zdroj: čtk, ČT, mediafax)


    Čtěte více:

    DPH vzroste od ledna na 15 a 21 procent a bohatší čeká solidární daň, rozhodla Sněmovna
    13.07.2012 12:25
    Sněmovna i přes odpor opozice schválila zvýšení daně z přidané hodnoty...
    Klaus: Chystané zvýšení DPH je nerozumný tah, který brzdí ekonomiku
    10.08.2012 15:06
    Prezident Václav Klaus nesouhlasí s navrhovaným zvýšením daně z přidan...
    Nečas spojí daňové změny s žádostí o důvěru, 100% podporu nemají ani v ODS
    04.09.2012 12:39
    Poslanci ODS Petr Tluchoř a Tomáš Úlehla, dále podle agenturních zdroj...
    Dvořáková pro Patria.cz: Nečas dlouhodobě nekontroluje stranu a do jisté míry ani vládu. Směřuje vše k
    05.09.2012 16:18
    Současnou politickou krizi na domácí scéně bych charakterizovala jako ...

    Váš názor
    •  
      06.09.2012 10:55

      Vždycky, když přeletím očima takový článek,( číst se to nedá,) mě polije vlna smutku. V duchu si říkám, kde by tato země byla pokud by se vlády nezmocnila skupina lumpů, grázlů i skutečných zločinců. A také se dívím, že ještě jsou nějaké důchody, zdravotní péče, veřejné školy. Jak obrovský potenciál má tento národ, že dokáže všechny ty loupeže, krádeže a jak nazvat vládnutí současné kliky přežít. A taky si kladu otázku D o k d y.
      Homo
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa