Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Radovan Vítek navýšil podíl v Orco Property Group ke 30 %

Radovan Vítek navýšil podíl v Orco Property Group ke 30 %

23.11.2012 18:06
Autor: Redakce, Patria.cz

Realitní magnát Radovan Vítek, majitel skupiny CPI, navýšil svůj celkový podíl v realitní skupině Orco (67,44 CZK, -0,62%) Property Group až na 29,63 procenta. Vítek dále navýšil svůj podíl na kapitálových a hlasovacích právech OPG z 20,69 procenta držených k 19. říjnu díky přikoupení dalších akcií, skrze jím ovládanou společnost Crestline Ventures Corp. 

„Orco Property Group byla dne 23. listopadu informována, že Crestline Ventures Corp. navýšila svůj podíl k 22. listopadu nad hranici 5 % a nyní drží 9 mil. akcií, odpovídající 8,35% podílu z celkového akciového kapitálu a hlasovacích práv OPG,“ píše se v dnešním prohlášení Orka.

Jelikož Crestline ovládá Radovan Vítek, došlo podle OPG také k navýšení jeho podílu nad hladinu 25 procent. Jakožto vlastník společností Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd., které drží 22 972 676 akcií OPG, tak pan Radovan Vítek drží celkem 31 972 676 akcií OPG, odpovídající 29,65 procenta celkového akciového podílu a podílu na hlasovacích právech, dodává zpráva OPG.

Společnost Orco Property Group již na začátku listopadu uvedla, že Radovan Vítek přislíbil podporu stávajících kroků managementu i strategii firmy. „Investice byla učiněna s dlouhodobou perspektivou a odráží důvěru Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd. v růstovou strategii skupiny OPG. Obě společnosti, za kterými stojí Radovan Vítek, budou pracovat po boku současného managementu na rozvoji této růstové strategie a investičních projektech,“ uvedly v prohlášení firmy.

Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd. potvrdily, že říjnové akvizici jednají ve shodě v roli nejsilnějšího akcionáře skupiny OPG. „Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd. mohou zvážit další nákupy akcií skupiny OPG na volném trhu v závislosti na tržní ceně,“ uvedly firmy.

Crestline Ventures Corp. i Gamala Ltd. informovaly, že budou požadovat zastoupení v představenstvu skupiny OPG. Crestline Ventures Corp. je registrována na britských Panenských ostrovech. Gamala Limited je sídlem kyperská společnost.

(Zdroj: Orco Property Group, Bloomberg)


Čtěte více:

Kupuje CPI Radovana Vítka přes pětinu akcií Orco?
18.10.2012 17:29
Miliardář a majitel realitní skupiny CPI kupuje necelých 21 procent ...
Orco (až +8 %) má nového největšího akcionáře. Podporuje management i strategii, zváží další nákupy. GSG zajištěno
19.10.2012 8:39
Společnosti Crestline Ventures Corp. a Gamala Ltd. oznámily, že nakoup...
Orco: Přes pětinu akcií drží Radovan Vítek
07.11.2012 17:41
Realitní skupina Orco Property Group byla oficiálně informována, že 20...

Váš názor
  •  
    26.11.2012 9:12

    je to sice jeden ze scénářů, ale příde mi málo pravděpodobnej. Tohle neni Vítkův styl a navíc, dneska je rozumnější reality držet a pronajímat, než prodat za nízký ceny. Trh se vzpamatuje a pronájmy jsou trvalý příjem. Orco navíc drží relativně atraktivní nemovitosti a má docela zajímavej projekt na Bubny, kterej muže bejt zlatej důl. K tomu je potřeba si uvědomit, že Ott udělal za poslední rok docela slušnej kus černý práce na restrukturalizaci dluhu společnosti a nahodil jí na koleje. Vítek přišel k prostřenýmu stolu v dobrým lokále.
    marrtt
    •  
      26.11.2012 9:25

      Máte uplnou pravdu i to je možný scénář,ale okamžitý zisk je pro naše podnikatele priorita. Málo, který z dněšních multi si svůj majetek vypracoval trpělivě , ale víceméně cílevědomě a přes mrtvoly, nemyslím to špatně. Navíc si také myslím, že každý z těchto pánů, patří na obrácené poly podnikatelského spektra.
      Homo
    •  
      26.11.2012 9:20

      Vem si, že tě jako majitele (developera) moho nemovitosti s ohledem na vysoké úvěry pěkně dusit a i kdybys je pronajímal za cenu "běžnou" na trhu, budou tě posílat do vyšší zadluženosti, protože z nájmů nezískáš tolik, co z pronájmů. Dluhy a provozní náklady jeden příjem nemusí vůbec pokrýt. Tak dopadne každý, kdo má velké sny a růžové brýle:-))
      Jesse
      •  
        26.11.2012 9:34

        už to nekuř nebo si sežeň lepší matroš...podivej se, co si napsal: ...z nájmů nezískáš tolik co z pronájmů...pouč mě jakej je rozdíl mezi nájmem a pronájmem??. Ale k věci - ORCO si tímhle krokem pojistilo hotovost, sníží dluhy a zlepší výsledky, úvěrová zátěž se přenese na Vítkovy společnosti v daňových rájích. Jejich majetkem jsou ale akcie ORCA, nikoliv nemovitosti ORCA. Neboli zájmem těchto firem coby akcionářů jsou akcie na vyšších hodnotách. Jakmile by Vítek začal odepisovat firmu a prodávat baráky, akcie pudou fofrem dolu, banky neboli věřitelé ORCA zbystřej a na zbývající dluh (zadlužený baráky) skočí exekutoři a Vítek by utřel luska. Akciema ORCA by si moh leda vytapetovat záchod. Myslim, že ho spíš zajímá byznys než likvidace.
        marrtt
        •  
          26.11.2012 9:42

          Pan Vítek je známý lidumil, co se o své zisky rád dělí s minoritními akcionáři. Kdo neprodá za 75-80 Kč Vítkovi prodá později za méně nebo si akcie nakonec bude moct naložit do octa. Tak už to na BCPP chodí. Příkladem budiž další známí lidumilové pan Bakala, pan Janků či dokonce pan Tuzman.
          ..
        •  
          26.11.2012 9:40

          překlep... to tě nenapadne?
          Jesse
          •  
            26.11.2012 11:06

            napadlo...ale že sem svině, tak sem tě za něj pomasíroval...
            marrtt
            •  
              26.11.2012 11:10

              to ani nemusíš, já su splachovací :-))
              Jesse
              •  
                26.11.2012 11:12

                hlavně nedělej překlepy v účetnictví jako Tuzman...tomu se taky nějak zamžily brejle a posunuly se mu desetinný čárky. Ale docela nevinně, výsledky byly tak nějak hezčí...
                marrtt
  •  
    24.11.2012 10:54

    Vašku vypadá to blbě asi se těch 2500 nedočkáme. Ott to asi vzdal a ten podnikavec podhodnocenou a v současné době díky krizi, podkapitalizovanou firmu koupí, vystoupí z burzy a Rozprodá aktiva. zajímal by mě tvůj názor. Mám pár desítek akcií.
    Homo
Aktuální komentáře
28.02.2026
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data